Sunday, May 30, 2010

Bow Again

Konečně. Konečně jsme měly čas vyrazit si s nej kamarádkou do Prahy. Bylo krásně. Hlavní úkol této radostné výpravy, a to koupě plavek, zůstal sice nenaplněn, ale i přes tuto nemilou skutečnost jsme si to užily. A navíc, můj šatník se rozrostl o krásnou novou letní sukni. Rozhodla jsem se, že tato sukně bude dlouho můj nový přírůstek. Zakázala jsem si aleposn měsíc něco koupit, myslím tím oblečení. (Vyjma plavek samosebou) Chtěla bych se zaměřit spíše na doplnky, unosit řádně to, co mi leží ve skříni.
Jo! A abych nezapomněla! Jdu takhle Příkopama a myslím na svůj blog, co by se dalo vylešpit a atd... A koho nevidím! Terez z terunyblogu a Adélu z Heels in Prague! Jaká náhoda.. No i když, taková náhoda to nebude, že je zahlédla nějaká bloggerka z dlouhé řady bloggerek.. Ale co! Moc jim to oboum slušelo:)
Hezký den!

Finally! I had free time to go to Prague with my best friend yesterday. It was sunny. My task was to buy a swimsuit. Unfortunately, it was not completed. In spite of that fact, we enjoyed. What´s more, I bought a new skirt. But I decided not to buy new things. (But I still need swimsuit). I would like to focus more on accessories and things like that and wear all my clothes properly.
And I can´t forget it! I was walking around the Příkopy, thinking about my blog and suddenly I saw Terez from terunyblog and Adéla from Heels in Prague! What a freak! They looked so good:)
Have nice day!


You know, I am tottaly addicted to Latté. Yes, this is not from Stabucks. I alwasy buy it in McDonald´s. There is more microfoam and I save 30 Kč:-D

Monday, May 24, 2010

Go Mum, Go! It´s going to be storm!

 Už jste slyšely jste to? Na Česko se valí vichřice a krupobití! Ach jo. No, u nás už to začíná. Celý den je dusno, chvílemi poprchává. Řikám si, co to je? Je skoro červen. Jejda, už začínám být jako Angličani. Víte, že stráví, ted nevím přesně, asi půl roku života mluvením o počasí? No..k pár větám o ničem připojuji pár fotek snad o něčem:) HEZKÝ DEN.

English:
Have you heard it yet? There is going to be windstorm and hail-storm in Czech! It is just starting here. It is fug all day, sometimes it´s drizzling. I am asking. What is it? It is almost June. Oh, I´m like a British. You know they spend (I am not sure) almost half year talking about the weather! So, let´s look on my new photos.
I am really sorry about the mistakes. Let´s try to understand.
Wednesday, May 19, 2010

I love Shoes

John Galliano
Balenciaga
Chanel
Yves Saint Lauren
Miu Miu
John Galliano
Jean Paul Gaultier
Miu Miu

These pictures are not mine. Here.

Sunday, May 16, 2010

Thank you:)

Ahojky! Jen jsem chtěla napsat, jak jsem strašlivě štastná za vaše milé komentáře a za to, že sem občas zabloudíte! Děkuju moc moc. Doufám, že můj blog se bude stále lepšit a Vás bude bavit občas ho zhlédnout. Přeju hezký den. Mějte se neobyčejně! Zdraví Nel.


Friday, May 14, 2010

Kate Moss TOPSHOP Collection Prewiew SS10No..jediný, co bych brala je sáčko a ty dlouhý žlutobéžový šaty...

Wednesday, May 12, 2010

Nel in Prague

Áá konečně! Po sto letech s maminkou v centru! Jupíí! Ještě před touto, bohužel, výjimečnou událostí jsem shl¨édla stránky Háemka, Zary, TopShopu a naplánovala jsem si, co si všechno nekoupim. Ano, doslova se tak stalo:( Nic jsem si nekoupila, až na jeden vtipný playsuit v Háemku. Ale Zara mě zklamala. Vůbec tam už neměli věci se zvířecími potisky, zoufale jsem tam hledala takové modré šaty s ptáčkama, ale kde nic tu nic. A to jsem je viděla už jednou před tím na jedné holce z Německa. Tak jsem se v tu chvíli rozlobila na Česko, jak k nám ty věci přicázej pozdě. Ach jo. Ale s mamčou jsme si to užili, i navzdory bolavým nohoum:) Hezký den přeje Nel.Monday, May 10, 2010

Nel in Black

Vyfotila bych se venku, ale prší už od rána..:(
Na sobě mám poprvé tyto kratasy, sako už mám od loni, moc jsem ho nenosila, je mi trochu větší, ale ted ho zas nosím ráda..
Hezký den Vám přeje Nel.


A ted nevim, jakou na lookbook..

Sunday, May 9, 2010

Lookbookovský styl

Nejspíš většina, co čte tento skromný článek od jedné zcela neznámé bloggerky, ode mě, je zaregistrovaná na lookbooku. Někteří nadšenci, ano, musím se přiznat i já, ho sledují každý den, čerpají z něho inspiraci, někteří tam nadšeně vkládají své fotky v domnění, že právě jejich look bude ten "hot", v lepšim případě "top".
Určitě jste si všimli, že lookbook má své stálé hvězdy. Jména jako Louise E., Frida J., Mayo W. nebo Julitte K. nevidíte určitě poprvé. Řekla bych, že to jsou takové stálice lookbookovské scény. Ale není divu, každá je originální, každá má svůj jedinečný styl. Škoda, že čeští zástupci na lookbooku většinou nepřekročí hranici alespon 500 hypů. A jestli jsem nepřehlédla něco, tak hranici 1000 nepřekročil nikdo (můžu se samozřejmě plést). Snad jen Sandra L.  byla blízko této hranice.
Jako má stále hvězdy, tak má i svůj styl, který když dodržíte, máte alepson 50 bodů v kapse. Schválně se podívejte na "new". Outfit, skládající se z hnědé vintage kabelky, nejlépe hodně světlých džínových kratasů do pasu, popřípadě ze sukně, jakoby po babičce(nejlépe květované), dlouhého pleteného svetru takové, prominte ten výraz, vyblité barvy, dlouhého zlatého přívěsku s jakoby historickou hodnotou,volného topu světlé barvy a jako tečka za tím vším-oxfordky světlé hnědé barvy nebo kotníčkové zavazovací boty plus ponožky, je prostě "hot". Abyste rozuměli, nic proti tomu nemám, ani jsem se nesnažila psát s ironií, mně se tyto outfity líbí, jen některé jsou prostě jako přes kopírák. Zvláště působivé jsou ty se zasněným prostředím, s polem a samozřejmě nesmí chybět svěšený hlava a smutný výraz.
No, nevím, jak dlouho to lidi bude bavit, ta přílišná melancholičnost, světlost atd. Musím se přiznat, že já například miluju barvy hodně výrazné, trochu extravagance, černou barvu.. Takže věřte, že já bych se určitě ted nechytla.
Ale jak jsem uvedla právě ty favority lookbooku, u nich prvky tohoto stylu uvidíte, ale každá k něm přidala něco navrch. U některých, např. u Juliett, třeba minimálně. Tíhne k rockovému vzhledu, většinou nemá smutný výraz.
Tak jen doufám, že má každý vlastní hlavu a styl, který se JEMU líbí a nebude se snažit kopírovat. Jistě inspirace je dobrá, já se takí ráda inspiruju a docela často;), ale musí k tomu přidat něco ze sebe!:)
Hezký den.

Louise E.

Juliett K.

Frida J.

Moje oblíbená Mayo W.

Lookbook Style


Nel´s nose II.

Ted Vám představím parfém, který dlouhodobě používám. Je jím Burberry Brit. Minulý rok jsem vyhlásila pátrací akci parfému, který by ke mně, k mé osobnosti nejvíce seděl. Od rána do večera jsem pročesávala stránky s parfémy, recenze parfémů.. Pak jsem na jednom blogu objevila parfémy podle znamení. Jako velký fanda astrologie a věcí spojených s trochou mystična, mě to hned zaujalo. Ihned jsem se mrkla na Vodnáře. Jsem typická Vodnářka, většina věcí spojených s tímto vzdušným znamení na mě sedí, tak jsem si řekla, že i parfém bude. Shodou okolností moje oblíbená země je Anglie, jezdívám tam každé léto, a prostě miluju Londýn. Tak jsem si řikala, že to bude osud a při nejbližší příležitosti jsem vyzkoušela pávě Burberry. Musím se přizant, že začátek se mi moc nelíbil, ani ted z něj nejsem nikdy nadšená, ale zato to vykopenzuje,co přijde potom. Začnou být cítit dost sladké mandle, je to hrozně hezká vůně, nasládlá, ale ne prvoplnově sladká. K tomu se přidává pivonka, která jakoby nechává mandli lehce sklouznout do květinového tonu, ale limetka v hlavě, jí to dovolí jen tak napůl. A celek vyzní nádherně, nevtíravě, originálně. A vanilka v základu-to je prostě  pohádka, to je přímo gurmánský a parfumářský zážitek. Miluju tam tu vanilku prostě. Není to sice moc vůně na večer a na letní dny (právě hledám letní vůni pro mě), ale na podzim, v zimě je bezchybná. Navíc podle mě se hodí přesně k Burberry stylu, ale i trochu řekněme víc extravagantnímu stylu. A jen na okraj, klukům se líbí a hodně lidí mi ji pochválilo:)

Saturday, May 8, 2010

Program na zítřek

Nesmím nic opomenout. Nic. Včas vstát. Vypravit se na autobus. Vzít si peněženku. A mobil, v případě, že starostlivá maminka bude chtít aktuální informace o pohybu její téměř dospělé dcery. Abych Vás uvedla do obrazu. Zítra jedu do Prahy. Ano, do Prahy. Já vím, čekali jste určitě něco zajímavějšího, ale věřte, že se to chystá být zajímavé. V mé kabelce nesmí totiž hlavně chybět fotoaparát. ("Bratře, půjčil by si mi prosíííím zrcadlovku?") Zítra. zítra, zítra. Nový fotky, nový fotky, nový fotky. Mimochodem, doufám, že mě někdo vyfotí. V opačném, tedy v horším případě, si budu muset naprosto nemístně stoupnout před dům, dár ruce v bok a navádět maminku, kde je ten správný čudlík. Hezký den.

Thursday, May 6, 2010

Není nad to být originální a bydlet v Čechách..

Stokrát omílané téma na českých fashion blozích. Ano, já vím. Ale přesto se ani jedna z nás nepřestáváme někdy divit nad omezeností, netoleancí a nad naprostým odmítáním všeho, co není "normální" některých obyvatelů naší spanilé svobodné České republiky. A že je jich stále mnoho. Alespon jednou si každá z nás, která tak trochu svým oblečením, ehm, vybočuje z toho zaběhnutého, ehm, looku mladých slečen, zažila přinejmenším nejapné poznámky od ostatních, řekněme od ostatních, co vůbec módu, jako takovu neřeší, anebo se o ni zajímají tím stylem, že..heč, já mám mikinu od Roxy. Na toto stále aktuální téma jsem se zabývala i na mém prvním blogu. Jednoduše, tolerance, nebo spíše ochota pochopit, že člověk se může více vyjádřit i prostřednictvím oblečení, je stále mizerná. Na vlastní kůži to pocituju skoro každý den. Má sukně je moc vytažená do pasu. Má mašle je moc velká. Místo riflí nosím jegginy, moje boty jsou příliš růžové, další jsou prostě divný.. A jen pár slov o mašlích obecně. Hádám, asi před 4 rokama jsem si koupila z HM čelenku s mašli, velkou asi 5 cm. Byla jsem ta divná, co má sladkou mašli na hlavě. Ok, dnes je normální mít takovoutu mašli. Před 2 dny přijdu do školy s mojí velkou černou mašlí a historie se opakuje. Co je to za trapku?? A brýle Nerd glasses.. Tot kapitola sama pro sebe. "To máš jako dioptrický??", "Co to je za intelektuálního blbečka?" A ty jsem shodou okolností měla až druhá na škole. A najednou, když v nich přijdu do třídy, tak ti, co viděli tu "první" holku, mi zkoušeli dát "sežrat" tento fakt. "Víš, že tyhle brejle má i XXX??". No boože. Mam se jim začít smát a vyjmenovávat jim, kdo všechno nosí jejich bílý Nikey a tričko z New Yorkeru? To opravdu ne, narozdíl od nich mi je to srdečně jedno... A všem by to mělo být. Máme se chválit za styl, za kombinaci věcí, za umění je nosit, ne se pošklebovat "jinym" věcem.. Tot pár řádků od rozladěné vesnické holky chodící do školy v maloměstě..

Ach ty Angličanky..

Style icons from Britain
...