Monday, June 28, 2010

Černá a orámovaná

Simple outfit can become extravagant for someone. It is true. When I arrived to school in this maxi dress, I could not avoid f staring. The best moment was during my walking upstairs. I was holding hot chocolate in my hand. Two smiling boys were behind me. I stepped on my dress and I was nearly to fall. Luckily my chocolate was saved.

I guess it is not important to tell you about totally comfort of my dress. They are amazing. So comfortable! I am really sorry about my hairstyle. I had just woken up before shooting.:)

Have a nice day.

I jednoduchost může být pro leckoho extravagantní. Ano, je to tak. Když jsem přišla do školy v těhlech černých šatech, zvídavé pohledy mě neminuly. Zlatým hřebem bylo, když jsem si to kráčela po schodech nahoru s horkou čokoládou z automatu v ruce. Za mnou šli nějací chichotaví hoši. Omylem jsem si přidupla botou šaty a málem se celá rozmázla. Naštěstí čokoláda zůstala ušetřena.

Nemusím asi vyprávět, jak jsou tyto šaty úžasně pohodlné. Nic nemačká, nemusíte řešit, jestli máte nafouklé břicho nebo ne. Prostě a jednoduše balada. Jen se omlouvám za můj "vstala a šla" účes. Opravdu to byl "vstala a šla" účes.:)

Hezký den.


Friday, June 25, 2010

My Favourite Fall 2010

Vím, že jsem měla krátký post o kolekcích na podzim a zimu, ale rozhodla jsem se ho udělat znovu, trochu jiným způsobem.
Nenajdete tady všechny známé návrháře a značky, jsou to ukázky z kolekcí, které mě nejvíc oslovily.
 • Asi nejvíce mě nadchla Stella McCartney. Téměř každý prvek kolekce bych nosila. Oblečení je lehké, vzdušné, jenoduché, ale nepostrádá nápad, švih, šmrnc.
 • U Balmaina mě zase zaujala ta výrazná červená, která se určitě vyjímala na všech šedých, béžových a černých přehlídkách.
 • Marc Jacobs-klasika. Ten mě prostě nemůže zklamat.
 • Také z Chloé jsem byla nadšená. Měla podobný ráz jako ta Stellyna kolekce. Plus nějaké džínové a kožené prvky-super.
 • Kolekce Miu Miu na jaro-léto 2010 byla podle mého tou nejvlivnější, která oslovila nejvíc mladých lidí. Vždyt, která blogerka by nechtěla jejich úžasné botky se ptáčkama nebo kočičkama? Jejich nynější kolekce ale zase nezklamala. Ta oranžová s jemnou šeříkovou je velmi pěkná. Sama sice nemusím oranžovou, ale říct bych si dala.
 • Burberry je jedna z vůbec mojich nejoblíbenějších značek. Jejich královsky modrý kabátek bych brala všemi deseti.
 • Celine. Tvorbu této značky jsem nikdy před tím moc nesledovala. Znala jsem jí, to ano, ale nijak jsem jí nevěnovala pozornost. Bylo to asi věkem, přece jen už mi bude co nevidět 18.
Balmain
Burberry
Celine

 
Chloé

 

 
Michael Kors
 
Miu Miu
 
Marc Jacobs 
 
Stella McCartney
Viktor a Rolf

I know, I had had a short article about collections Fall 2010 before, but I decided to create a new better one in a different way.
 • I was enthusiastic from the Stella´s collection. Almost every piece I would wear. Clothes is simple, airy and absolutely light. And looks comfortable.
 • I really love the red colour at Balmain. It was really extraordinary to see such a expressive piese of clothes.
 • Marc Jacobs-stunning, like always.
 • Chloe collection has been great. I adore the jeans and leather pieces.
 • Collection Miu Miu for spring/summer has been probably the most influental  collection for young people, especially for the blogers. Who bloger would not like to have a pair of their beautiful shoes with birds and cats? I like the orange colour in this sesion, although normally I do not.
 • Burberry is one of my most favourite brands. I love the blue coat.
 • Celine. This brand I had not been watching before. I had known it, but no watching. But now, I fall in love. It is great. It was definately becouse of my low age.

Thursday, June 24, 2010

Mystery Cloister..

Dnešek je výjimečný den, nic by mi ho nemohlo zkazit. Ani když jsem cestou ze školy šlápla na mrtvé-chlupaté-cosi. Obdržela jsem tu nejlepší zprávu, jakou jsem mohla dostat. Doufám, že vy se máte také krásně. Chtěla bych Vám všem poděkovat za úžasné komentáře. Moc moc moc díky.

Jen pár slov k outfitu. Zase hodně jednoduchý. Ale pozor! Moje milá maminka mi koupila prstýnek v Háemku. Vůbec sice prstýnky nenosím, ale tenhle je tak.. mimořádný? zajímavý? zvláštní?, že jsem si h hned oblíbila. Sukně je mimořádně dobře kombinovatelná a pohodlná. O tílku ani nemluvim. Původně jsem si chtěla vzít boty na klínu, ale moje lenost mě zase přemohla. Musím se pokaždé, když mám na nohou vyšší boty, pořádně hlídat, nebot moje bezkolenní chůze nemá ráda překážky na chodníku, které jsou pro ni životu nebezpečné.

Knížka, kterou čtu jsou Nadějné vyhlídky.

Hezký den.

Today is special. And nothing could pull down me. Even dead hairy something on the road during my journey from school. I recieved the best message I could get. I hope yu are fine, too. I would like to say Thank you for your nice comments. Thank so so much.

A few words about my outfit. Simple again. But be careful! My mum bought me a ring in HM. I don´t usually wear rings, but this is...extraordinary? interesting? special? I immediately took a liking.
The skirt is so well combinable and comfortable. Originally I wanted to wear high heels, but I was too lazy. I am not so good enough in walking.

The book is Great Expections.

Have a nice day.
Saturday, June 19, 2010

Playsuit

Můj nový playsuit jsem ihned ve zkušební kabince pasovala na lehce formální pyžamo. Ne, nepřehánim. Jeho pohodlnost ani snad nemůžu slovy vyjádřit.(Jen se v něm hůř chodí na toaletu, ale co bychom nevydržely, že ano?;) Ten outfit je jednoduchost sama, ale mně to tak vyhovuje. Co se týče oblečení jsem minimalista, někdy však nenápadně zkřížený s maximalistou. Že to nechápete? Nebojte, já taky ne. Zaklepme si na čela společně. Hezký den.

My new playsuit is my new formal pyjamas. It is so comfortable, in spite of the fact it´s hard to go to the toilet. My outfit is very simple, I know, but I like it. I am a minimalist in clothing, but sometimes I am like a mini-maximalist. I do not understand it:) Have a nice day!Zdroj Nel´s Rock Dress


Zdroj Nel´s Rock Dress
Zdroj Nel´s Rock Dress


Zdroj Nel´s Rock Dress

Zdroj Nel´s Rock Dress

Zdroj Nel´s Rock Dress

Zdroj Nel´s Rock Dress

Zdroj Nel´s Rock Dress

The End of High Rise era?

Last month I saw an article on style.com about this topic. Many brands and designers, including Miu Miu, Celine, my favourite Marc Jacobs and Stella McCartney have focused on natural waist. There is almost no high waist. What do you think about this thing?

I think, it depends on each person. Everyone has a different silhouette and style. If now is natural waist OK for last few years, the high waist will be OK in next years.

Check the article. HERE

Friday, June 18, 2010

...

"Zásluhou módy se z výstředního stává na okamžik něco všeobecného."
Oscar Wilde, Obraz Doriana Graye

Když jsem knížku četla, nad touto větu jsem se na chvíli pozastavila.. A jediné slovo, které jsem si v duchu řekla bylo.. Škoda.. Vždyt vlastně všeobecné oblečení je nudné..

Thursday, June 17, 2010

Jsem zpátky

Jak titulek napovídá, ano, vrátila jsem se v pořádku, odpočatá, opálená (ne moc sice, ale na mě je to dobrý), s pár kilami navíc (no co, prostě jsem byla zvědavá jak všechno chutná).. a přiznám se, moc si nedovedu představit návrat do školy, i když zbývá pár dlouze vlekoucích se dnů..

Tyhle fotky jsou foceny narychlo, pár hodin před odjezdem. Tohle tílko zbožnuju. Nebo v tomhle případě šaty. Je ták pohodlné. Botičky jsou taky celkem pohodlné, ale no, co si budeme povídat, stát nohama na zemi je k nezaplacení.

A připojuji taky můj mistrovský kousek. Slečny, tohle je vrchol mého fotografického umění. No, přiznejme si, každá blogerka prostě nemůže mít talent na focení.

Hezký den!A také můžete vidět na této nepřekonatelné fotografii (věřte mi, že je to ironie;), jaký že je můj oblíbený lak na nehty. Takový béžovosvětlerůžový.

Invaze zeleného laku mě minula.

Ještě jednou přeji hezký den, mějte se krásně!

Monday, June 7, 2010

In Nature II

Připojuji pár fotek ještě z chaty. Týden tady nebudu, odjžíždím vstříc slunečním parskům na Mallorcu. Mějte se tu krásně, užívejte si maximálně tepla. Ahojky:)

I´m going to Mallorca. Have a nice week!:) And enjoy the weather!:) Bye bye:)