Tuesday, July 27, 2010

No photos from Prague

Dnes jsme byly s maminkou na skok v Praze něco důležitého zařídit. No, něco zařídit.. Zařídily jsme a pak jsme byly samozřejmě obhlédnout obchody, kde letní slevy právě dobíhají do cíle a ze startu už vyrazily podzimní kolekce, ze kterých jsem absolutně nadšená! Všude jsou krajky, sítované věci, háčkované, chlupaté, béžové a pískové barvy, miliony a miliony svetrů.. Prostě a jednoduše super. Ano, má to háček. Nic jsem si paradoxně nepořídila. No, nevadí. Malá peněžní pauza není k zahození;) Však to znáte. Opravdu vážně jsem přemýšlela  o koupi oxfordek. Už asi před třemi roky u Bati se mi líbily jejich lakované černé sestry. Ale tehdy měly větší kouzlo, protože je nikdo nenosil. Leda vážené slečny manažerky apod. Ted, když je má na nohou stejně stará slečna, jakoby pro mě to kouzlo ztratily. No, ještě uvidím..

Jen pár skromných slov k mému outfitu. Samozřejmě, jednoduchý. (Už to snad ani nebudu psát). Samozřejmě, extra pohodlný. (Taktéž). Tyto kalhoty jsem si koupila na začátku léta, je to můj oblíbený kus. Jsou velmi dobře kombinovatelné, jen zrovna dvakrát nezapadám mezi své vrstevnice. Nepřijdou mi ale staré, "nemoderní". Jsou jednoduše univerzální a každá generace s nimi může naložit podle libosti a dodat jim tak potřebný šmrnc.

Hezký den.

Today I was in Prague with my mum to settle up something. We used up time left and we went shopping. The summer sales are just finishing and new clothes for autumm is starting. And I am completely excited. Everything is so amazing. Lace, fur, leather, nets, beige and sand colours, millions of cardigans.. Great.
Ironically I did not buy anything. Well, it is not so bad.. you know;) I thought of buying a pair of oxfords, but I do not have them. I really liked ones in Bata (name of a brand) three years ago. They were lovely and their uniquennes consisted in their originallity and in the fact there was no one wearing theme.. Only manager ladies. But now, when every contemporaries have it, it has lost their glamour. Well, I´ll see.

Only a few words about my outfit. It is sipmple, again. Suprisingly. And extra comfortable. These pants are my favourite. I know that they can be worn by all the ages and age groups of women, but every single woman and girl can wear them with something personal and chic..

Have a nice day.

pants, t-shirt, bag-zara
shoes-bata

Monday, July 26, 2010

Monday Morning


Moc Vás všechny opět zdravím. Omluvte moji dlouhou nepřítomnost. Měla jsem dva týdny časově náročnou brigádu a jediné čeho jsem byla schopna po práci je vzít si tepláky  nebo plavky a válet se.
Můj dnešní outfit je jednoduchý, zase. (hahaha) Spíš jsem dnes nechala vyniknout doplnky. Jsou to moje nové lásky. Boty, velice praktická kabelka, řetízek (omlute prosím fakt, že bude součástí několika dalších outfitů-jsem z něj nadšená a absolutně ke všemu se hodí), prstýnek..
Toto tričko jsem si koupila trochu z donucení, moje maminka se slovy "to tak užiješ.." mi ho doslova přišpendlila rovnou v obchodě. Ale nelituju, je pohodlné, dobře kombinovatelné a neuvěřitelně lehké, měkké..
Doufám, že se máte všichni krásně, užíváte si sluníčka, i když v poslední době ho moc nebylo..
Hezký den.

P.S. Dnes jsem zvedla i hlavu! :)

Hello! Please, excuse me for my long absence. I had a hard part-time-job and I did not have so much time. I know, it is a very frequently exsuce, but trust me.. During my hard working days I was only able to put my sweat pants on and to have a rest.
My outfit is very sipmple, again. (hahaha). I wanted to promote my new favourite accesisories. These are my new loves. Shoes, so useful handbag, necklace (I really fell in love with it, it is so well combinable!), ring..
I bought this t-shirt because of my mum. She persuaded me. But I do not regret. It is simple, comfortable, soft, light..
I hope you have a great time, enjoy the Sun and holiday..
Have a nice day.

P.S. Today I put up my head! :)
t-shirt-HM
jeans, bag-zara
shoes-I do not know the name of a brand..

Sunday, July 18, 2010

Nel´s Little Shop..

..právě startuje! Mrkněte se:)
Hezký den.

                          http://www.nelsshop.blogspot.com/

Tuesday, July 13, 2010

Happy Sripes


CZECH:
Koupí tohoto šatosvetru jsem překvapila nejvíc sama sebe. V poslední době si kupuji jen jednoduché, dvoubarevné kusy. I když tenhle svetr je vlastně taky jednoduchost sama. Celý můj outfit je zase jednoduchý. Mam na sobě jeden kus oblečení. A táák pohodlnyý! Moji ponožkovou slabost jistě znáte:)
Ale řekla jsem si, ač věrná zastánkyně černé, bílé apod, že blogerskou béžovou nude scénu okořením trochou barev:)

Kulisy protentokrát nejsou až tak graciézní, jak se o to většinou pokouším. Ale věřte nebo ne, jsem srab. Sice jsem v tomto mém naprosto primitivním outfitu vyrazila do Tesca (tam jsem byla líná tahat s sebou fotoaparát), ale vyfotit se v naší ulici, lemované krásnými výstavními stromy jsem už nedokázala. Naše milé sousedky zrovna měly svůj pravidelný večerní debatní kroužek venku před domem. Ano já vím! Přiznávám se, že jsem nechtěla způsovat rozruch.
Hezký den.

ENGLISH:
I was really surprised, how I could byu such a colourful pullodress. Now, most recently I buy only the most simple clothes. But when I think abou it my new thing is actually really simple. It is so simple shape. And it is so so comfortable. And I wanted to make a blogger scene more lively. And what´s more, I love socks so much!:)

The place, where have been the photos taken is now not so perfect, I know. But simple outfit needs the simple place! hahaha

and the BACKSTAGE..HAHAHA:D

Monday, July 12, 2010

Spring and Summer for blogers, The top things


CZECH:

Už nám začaly letní slevy. A to znamená, že naše chudé šatníky jsou připravené na závan nových nepostradatelných věcí! Rozhodla jsem se, že vytvořím jakýsi velice subjektivní (nemusíte s tím samosebou souhlasit) skromný žebříček věcí, jež nejvíce ovlivnily blogerky na celém světě v sezóně, která je už skoro minulostí.


1. VINTAGE
Nejčastější činností se stalo prohrabávání skříní prarodičů. Doslova. Na spoustě blogů se nám nejedna blogerka chlubila neskutečným úlovkem. At už náhrdelníky, šaty, kabelkami, brožemi.. Prostě čímkoliv.
Čím to? Že by slečny uchvátily tolik 60-ti leté vintage oscarové šaty Balmain Penelope Cruz nebo ovlivnila nás Chloe Sevigny, jakožto královna vintage stylu nebo snad za vše může Alenka z říše divů? Fakt ten, že málokterá slečna k tomu měla doopravdy nějaký vzath k té "vintage" věci, je ale přinejmešním docela smutný. Kdyby to nebylo "HOT" mít v šatníku svetr po babičce, opravdu málokdo by ten svetr tam doopravy měl. Zdá se mi, že se na staré věci všichni začali dívat jinýma očima, očima rádoby módních znalců, rádoby fashionistů..
At už je to jakkoliv, VINTAGE ovlivnil spoustu dalšího, většina věcí na tomto seznamu, je právě odvozena od posedlostí VINTAGE..
2. MIU MIU
Asi tušíte, o čem bude následujících pár vět. Nejvlivnější značkou, tou, po jejíž kusech toužily miliony, je právě mladší odnož Prady. Jejich legendární botky s masivním podpatkem a ptáčkama se staly doslova manií. Zvířecí potisky k nám vpluli jako neřízené tsunami, na něhož ihned zareagovala ZARA s kolekcí, jejíž stěžejním bodem byly modré šaty s kočičkama. Necháme se překvapit, jak mocná bude příští období.
3. FLORAL PRINT
Samozřejmě to souvisí s VINTAGE. Květinové playsuity, sukně do pasu, šortky, kabelky, legíny.. Všude prostě floral print:) I já jsem si pořídila sukni s tímto vděčným vzorem a to jsem zastánkyně stylu "dvě barvy a dost":)
4. DŽÍNOVÉ KRATASY A DALŠÍ..
¨především ještě džínová košile. Hlavně ty VINTAGE LEVIS s hnědým opaskem.
5. BRÝLE RAY BAN
Není co dodávat, také to má co dočinění s obdivováním všeho starého.
6. PONOŽKY
Mám radost, že jsou na seznamu. Je to známka toho, že módu je netřeba brát vážně. (Je vtipné, jak si Češi myslí, že svět se zařídil podle nich;)
7.HNĚDÁ AKTOVKA
Nebo aspon hnědá taška. Zase samozřejmě VINTAGE.
8. CLOGS neboli DŘEVÁKY
Začali u Chanel, objevení lásky k přírodě a venkovu. Ty černé-nepostradatelné.
(Já zrovna nejsem fanda dřeváků, ale musím uznat, že některé slečny s nimy naložily na jedničku.
9. OXFORDKY
Zase tu máme VINTAGE. Vemte béžové öxfordky, ponožky a máte vyhráno!;)
10. ZELENÝ A MODRÝ LAK
První byl CHanel a s ním jeho Jade. Pak přišel světlě modrotyrkysový.

ENGLISH:
The summer sales began. Our wardrobes are ready to take into new clothes. I decided to make a lïttle personal chart of things, which were the most influetntial in spring and in summer.


1.VINTAGE
The most commen activity has been searching something special in grandparents´s wardrobes.
Almost every bloger has shown the treasures, which she found. Bags, clothes, rings, jewellery.. But where the obsession and madness for the old stuff came from? Why? Is it because of the Penelope Cruz 60 years old oscar vintage dress Balmain or because of Chloe Sevigny, called vintage queen, or perhaps Alice in Wonderland? The fact, that a few blogers have a real realition to old vintage things, is sad. Yes, it is "HOT" to have a pullover by grandma, but in case if it was not so hot, who would have it? It seems to me, people started to look on old stuff by new, different eyes. The would-be-fashionists, the would-be-fashion expert´s eyes..
2.MIU MIU
You must know, what I am going to tell. Miu Miu has been the most influential brand for this season. Lots of blogers wish to have at home the legendary high heels with swallows. Miu Miu animal print has been like a tsunami. Zara had a collection with it, where the pieces of clothes were immediately out of stock.
3.FLORAL PRINT
Of course it consists in VINTAGE obsession. Playsuits, high waist skirts, shorts, dress, leggins..Everywhere the floral print. Even myself, I wear almost only two colours, I have a floral skirt and I love it!:)
4.JEANS SHORTS AND ..
for example a shirt. The Vintage Levis with brown belt.
5. SUNGLASSES RAY BAN
you know..;)
6.SOCKS
I am so glad! It a evidence, we do not have to take fashion seriously!
7.SATCHEL BAG
and Alexa Chung with her Alexa.. of course vintage look..
8.CLOGS
It probebly started in Chanel, in starting to adore the country, nature..
I did want to have a pair, but I must admit some blogers have used them great. They look so nice.
9.OXFORDS
..vintage again.
10. GREEN AND BLUE NAIL POLISH
CHanel and its JADE. And then the blue ones.

Nejvlivnější módní značky/the most influentail brands
1.MIU MIU
2.CHANEL
3.LUELLA
a jejich múza Alenka../their muse Alice..
4.ALEXANDER WANG
..jeho tašky a špičaté brýle/his bags and sunglasses..
5.PRADA
...
+JEFFREY CAMPBELL

The most influential people/Nejvlivnější osoby
1. KARL LAGERFELD
2. ALEXA CHUNG
3. ALICE IN WONDERLAND
4. RUMI NEELY
5. YOU!

Vše, co je zde skromně napsáno je jen můj osobní názor:)
Everything, what is written here, is only my personal opinion:)

Congratulations to my PERSONAL WINNERS!
Saturday, July 10, 2010

Against Wall


Tyto fotky neberte jako ukázku nějakého outfitu (takto jsem jela do Globusu s rodičema koupit rohlíky;). Jen jakýsi amatérský pokus o jakousi jinou atmosféru a ráz fotek. Sama mám hodně ráda lehce tajemné, černobílé fotografie, tak jsem si řekla, proč to nezkusit;) Nebudu v tom asi pokračovat pro blog, ale, jak už jsem si dovolila taktně podotknout, je to jen jakási zkouška..

Příští týden startuje Nel´s Little Shop a jak už jsem jednou naznačila, velký post jako rekapitulace stylu.
Hezký den.

This is not a demostration of new outfit. (I was buying some bread in supermarket in these clothes;) It is an attempt at little bit more mysterious, interesting photo. I love black and white photos, so I tried it. I am not going to get on in my blog. It is only an experimentation.

Next week Nel´s Little Shop is going to start.
Have a nice day.


Thursday, July 8, 2010

Must have shoes for new season?

I have to share with you something. I have cought sight of new, especially blogers´s, obsession. The Alice in Wonderland shoes. In spring and in summer, the whole world have been influenced by Alice´s and victorian style. Jewellery, blue colour, small lovely animals.. And now! Alice´s boots are coming! I have already seen so many types! Well, I must say, I like them. Now, I am not sure, if I will buy it, but like I said I like them.(In spite of the fact I am not bif fan of heels). I´ll see.
Have a nice day!

Řekla jsem si, že se s Vámi musím nutně podělit o můj nový postřeh, co se módního světa týče. Fenomén Alenka v říši divů pokračuje! V létě a na jaře to byla modrá barva, starý viktoriánský vintage styl, holčičkovské střihy, náhrdelníky s králíčky a konvičkami.. A ted na podzim a zimu tu máme boty a lá viktoriánská Anglie! Tolik různých druhů.. Že by přila další nepostradatelná věc blogerky?;) Musím ale konstatovat, že se mi líbí. Jedny jsem si zkoušela ve Vagabondu, nemám je sice (měli divný podpatek), ale možná najdu typ pro sebe. Uvidíme..
Hezký den.

Alice according to Christian Loboutin

Asos

A čím se nechali inspirovat?;)
And what has been the inspiration for designesr?;)Great-great-grandmas:) (from 19th century)

This had been worn by Alice herself!;)

Follow my next post about the most influential things, people and styles in "last" sesion of bloging!
And I am going to see Cartier exposion, wait for post, too!

Wednesday, July 7, 2010

Casual outfit


Poprvé jsem si dnes vyrazila do našeho maloměsta, kam chodím do školy, v ponožkách. Párkrát jsem je měla v Praze, ale tady ještě ne. Dojmy Vám asi nemusím sdělovat;) Dost jsem si je oblíbila, pojí se mi k nim můj styl oblíkání tak do devíti let, kdy jsem je běžně nosila do sandálů (ano, já vím, tehdy to opravdu nebylo moderní, HAHAHA;), ale já i babičky to ocenily, nebot..ještě by chudák nastydla!..
Mam hroznou radost, že pravidelní "fashionable readers" přibývají.. Miluju práci na blogu, to snad ani nemůžu nazvat nějakou prací. Hrozně mě to baví, konečně můžu ukázat mě a moje oblečení těm lidem, kteří si nemyslí, že jsem padlá na hlavu. Pár komentátorů mi napsalo, jestli bych neuváděla, odkud oblečení mám apod. Nad tím jsem samozřejmě přemýšlela, původně jsem to nechtěla dělat, chtěla jsem, abyste nebyli nijak ovlivněni při sledování outfitů značkou. Chtěla jsem, abyste ho brali jako samotný kus, a pak jen jako součást vzhledu. Ještě uvidím.
Také bych chtěla začít prodávat pár věcí. Mám ve skříni spoustu hezkých, skoro nenošených věcí, které je škoda nechat ležet v onom temném místě. Možná si založím po vzoru některých blogerek blog s maličkým e-hopem :D
Mějte se krásně. Hekzý den.
P.S. Hrozně se omlován a zahanbeně přiznávám, že jsem děsně líná si si nabarvit nový lak na nehty. Už ani nevím, kdy jsem naposled použila odlakovač..
Today It was my first time wearing socks in my very small town, where I go to school. I have worn socks for a lot of times ïn Prague, but no here. I think, it´s not important to tell you, how were the reactions. I really like socks, it consist in my fashion style at the age of 0-9. I always wore socks in sandals. (I know, it wasn´t fashionable :D..HAHAHA), but my feet and grandmas approciate it:D I was not so often cold;)
I really love the fact, that my "fashionable readers" increase. I love bloging so so much! I adore it! Eventually I can show to somebody who does not think I am absolutely stupid, me and my style:)
Following thing is about my clothes. I am not really sure, if I should write, what are single pieces from. I wanted you to think about the SINGLE piece and the whole appearance, not to be influnced by brands. I am not sure yet. Yes, the last thing, I am going to sell some my clothes:)
Have a nice, nice day;)
P.S. I am really sorry about my colour of my nails, I am too lazy to make new one. I cannot even recollect, when was the last time I used my nail polish..Top-Abercrombie and Fitch NY
Belt, cardigan, bag, ring- HM
Wedge Sandals, shorts- ASOS

Fashionbook


No, co k tomu říct. Moc moc příjemné překvapení. Děkuju.
This is czech website about fashion. I was chosen. Thank you so so much.

Sunday, July 4, 2010

Karlovy Vary

Casino Royal was filmed in Karlovy Vary;)