Tuesday, August 17, 2010

The most beautiful and famous film costumes

Jakožto velká filmová a módní nadšenkyně jsem se rozhodla tyto dvě mé záliby spojit v jeden malý příspěvek. Půjde o jakýsi můj skromný malý žebříček filmů a filmových kostýmů, které jsou dle mého názoru ty nejkrásnější, nejoriginálnější, nejúchvatnější, nejdiskutovanější a také nejlepé vystihující osobu, která měla to štěstí a kráčela v takvém skvostu. Žebříček je pouze výplodem mého náhlého nápadu, už ted vím, že na milion dalších kostýmů jsem zapomněla.. Ale dost bezpředmětného tlachání, pojdte se společně se mnou pokochat tou nádherou:)

Because of the fact I am a big fashion anf film fan, I´ve decided to put together these two hobbies into one little post. It is something like my personal chart of some film costumes, which are according to my opinion the most beautiful, most original, most discussed, most famous and most suitable for the lucky film character, who wore this super piece of clothes. I have already known, I had to forget on other millions costumes, but I hope you´ ll enjoy it. So, lets stop twaddle and come to take delight to see these amazing shades:)

8 WOMENZbožnuji komorní filmy, které se odehrávají celé na jednom místě. Tenhle film je jeden z mých nejblíběnjších. Všimněte si této fotky. Oblečení, účesy, make up, doplnky.. Dokonalost. Neumím si vybrat oblíbený outfit.

I adore the chambers films, where is the whole plot taking place in the same house. This film is one of my most favourite. Look at this picture. Clothing, hairstyles, make up, accesories.. Perfect. I cannot choose the best outfit.

ANNIE HALL

V době, kdy se natáčel tento snímek, byly filmy plné načančaných krásek s dokonalými natüpírovanými vlasy a skvěle padnoucími šaty. Náhle se na scéně objevil Woody Allen s Diane Keaton, která jakoby si oblečení vypůjčila od staršího bratra. Je vidět ten rozdíl?;)

This is perfect. At that time, when had been this film filming, the films were full of big charming stars in perfect dresses, with perfect wavy hair.. And suddenly Woody Allen appeared with Diane Keaton. Can you see the difference?

MARIE ANTOINETTE


Tento film mé oblíbené režisérky a módní ikony Sofie Coppoly právem dostal Oscara za kostýmy. Všechny jsou dobově přesné, detailně propracované, pompézní.. Celý film je pastva pro oči. Jídlo, oblečení, prostředí. Ač to není až tak dobrý film podle kritiků, já mu dávám 100 %;)

This film from my favourite film director and fashion icon Sofia Coppola won the Oscar for the costumes. All shades are perfectly subtle, pompous.. The whole film is great spectacle. Food, clothing, landscape.. In spite of ¨critism, I love it.

ATONEMENT

Jeden z nejkrásnějších kostýmů vůbec. Plus podle mě jedna z nejkrásnějších hereček. Tyhle šaty prostě nemají chybu. Střih, barva, látka..

One of the most beautiful dress ever worn by one of the mst beautiful actress. Sipmly-it´s stunning. The shape, colour, fabric..

MY FAIR LADY


Úžasná Audrey Hepburn. Můj neoblíbenjší kostým je úplně ten poslední. Zajímavost: Tent film také dostal Oscara za kostýmy¨navrhnuté skvělou Cecil Beaton.

Charming Audrey Hepburn. My favourite costume is the last one. This film won the Oscar for costumes, too. The main designer was brilliant  Cecil Beaton.
BREAKFAST AT TIFFANY´S

 

So sweeeeeet..

And the question for you..WHAT ARE YOURS?Tento pohled je nezapomenutelný. Audrey před slavným klenotnictvím elegantně drží dlouhou cigaretu, má na sobě legendární šaty od Givenchy.. Ne třeba dlaších slov.

It is legendary. Audrey in front of Tiffany store, holding a long ciggarette, wearing beautiful black dress from Givenchy.. Words enough.

LA DOLCE VITA


 

Anita Ekberg a její slavná fontánová scéna absolvovaná v těch nejmín praktických šatech. Oscar za kostýmy pro Piera Gherardiho.
Anita Ekberg and her famous scene in a fountaine. Oscar for costumes goes for Pier Gherardi.

GREASE


John Travolta and Olivia Newton John are rocking in Grease. Supercool.

THE WIZARD OF OZ

Malá Dorotka Galeová a její modré šatičky, červené lodičky a v nich krásné ponožtičky. Leckdo to dnes ocení.;)
Little Dorothy Gale and her blue dress, red shoes and cute socks.

SEX AND THE CITY


Nebylo samozřejmě myslitelné úplně opomenout tenhle kultovní seriál a dnes už i m´dní film. Z milionu outfitů jsem vybrala právě tento. Nevím ani proč, vyskočil mi ihned na googlu, tak proč ne.
It is unthinkable to not put at least one outfit from the legendary tv series Sex and the city. (this picture is actally from film). ¨This photo was on the first site at google, so it is the answear why this choice.

ENCHANTED

Sunday, August 8, 2010

Tuesday, August 3, 2010

Checquered shirt

Jen rychlá ukázka mého dnešního outfitu. Košile je nová, nikdy před tím jsem ve svém, co se týče druhů, celkem rozmanitém šatníku neměla věc tohoto typu. Ale jsem z ní nadšená.
Jen dnes se omlouvám za výraz, vlasy, málo fotek  a takovéto prostředí.. Neměla jsem dnes až tak kreativní den;)
Ale Vám přeji co nejhezčí den!

Just a quick shot of my outfit. My shirt is new, I have never had such a chequered shirt in my closet. But I am really happy, I am now an owner.
I am really sorry for my bad hairstyle, a few photos, my facial expression.. Today is not my creative day:(
But I hope you have a great day!


shirt, jeans-ZARA
rings-HM
shoes-ASOS
necklace-ACCESSORIZE