Monday, September 27, 2010

Malý příběh

Tak. Ramena dozadu, nažhavit prsty, nadechnout se. Příspěvek, jenž mi několik týdnů leží v hlavě. Dere se ven. Neúprosně. Otázka na začátek? HOLKY! SLEČNY! Kde jste? Nevidím vás. Ba ne, vidím vás. Ale jen část... Nesrozumitelné? Chápu. Povím vám příhodu.

Jednoho krásného letního dne (odpuste mi tento lehce neoriginální úvod) jsem se vypravila do Prahy. Ano, do naší české metropole. Hádejte proč. Ano, uhodly jste. Obrátit obchody vzhůru nohama, udělat pořádnou vichřici v pěněžence, nasát atmosféru, dát si latté ve ... (to není samozřejmě podstatné, že ano;) zkrátka a dobře, nakoupit super cool hadříky. (Tato fráze se drží na špici mého soukromého žebříčku nejhorších frází).

Vcházím do Zary. Plna očekávání, nadšení.. (Přirovnala bych sebe k malému harantovi přicházejícímu k vánočnímu stromečku). V kabelce mám napěchovanou peněženku, která si po všech možných brigádách užívá pocit extrémní důležitosti. Ty brdo. Já si toho tolik nakoupim, to budou zírat.. A všechno vyfotim, udělám takovejch postů, followeři budou přibývat..

Jsem v kabince. Rozplývám se nad sebou. Nebo spíše nad šaty, které mám právě na sobě. Bílé. Háčkované. Kapsičky. Rukávky. Mašlička. Spodnička. Potřebuju nutně boty. Hnědé. Tkaničky. Podpateček. Prostě oxfordky, jak z Alenky.

U pokladny. Je to moje. Panebože, jsem tak štastná.
Na záchodě. Panebože, mně to tak sluší.
Vykračuju si to Prahou. Přibližně po minutě si připadám jak debil. (Pardon) Vypadám jak, kdybych si právě odběhla z natáčení filmu o desetileté holčičce z 19. století, jež po strastiplných dobrodružství, dojde k svému štěstí. Spřádám plány na vysvobození. Trochu mě omezuje fakt, že jsem otrhala cedulky.
V kabince. Zaplatpánbuh. Izolepa. Cedulky jsou na svých místech.
Směr Zara. Zpátky ve svém.
Slečno, před půl hodinou jsem si koupila tyto věci, ale chtěla bych je vrátit.
Peněženka opět jásá. A já s ní. A závěr? Ponaučení. Nemam ráda staré věci. Ano, mam ráda věci inspirované retro stylem, ale jen inspirované. Vintage se mi nelíbí. Ne, opravdu se mi nelíbí. Jsem pokrokový člověk, máme jít vpřed. Ne se ohlížet dozadu. Vintage-to nejsem já. Tyhle šaty, to neni nic pro mě. Pro mě je jen to, co mam ráda já. Co mě na první pohled uchvátí. A ne jen proto, že jsem to viděla na jiné vintage blogerce. V životě bych si na sebe nevzala nic po babičce. Máminy šaty do tanečních mě odpuzují. To je fakt.

Tímhle příspěvkem jsem nechtěla nikoho naštvat, ani nikoho urazit, ba ani sahat nikomu na svědomí. Jen malá ukázka toho, jak nás může tenhle virtuální blogerský svět omezit, může potlačit naše opravdové tužby, naši osobnost. Neblékejte se tak, jak si myslíte, že by se to líbilo ostatním. Nevybírejte si oblečení tak, aby to vypadalo dobře na fotce¨. Budte své, jedinečné. I za cenu toho, že nikdy z vás Rumi Neely nebude. Já jsem ted dokonale ponaučená, každý den si užívám výběr oblečení.. Ano, každý můj outfit není perfektní. Každý by nebyl dokonalý na fotce. Ale je to můj outfit. A já se cítím skvěle. Zkuste to taky.

Hezký den, Nela.Saturday, September 18, 2010

VOGUE, ITALY

I was in Italy last week. And it was impossible not to buy an Italien fashion magazine. In spite of the fact I do not really like the American Vogue, I decided to buy Italien one. And guess what. It is the special one. 4 magazines! A lot of full sites about the best from fashion world. I have been so happy. It is amazing. The first time I opened this Bible, I touched this paper.. Wonderful. I know I do not posts about what is interesting in fashion magazine, but I would like to share with us about it. Thank you for reading. Enjoy the real fashion. Have a nice day.

Je to sotva týden, co jsem se vrátila z týdenní dovolené z Itálie. Bylo nemyslitelné, abych se vracela bez řádného italského módního časopisu. I když nemám zrovna v oblibě americký Vogue, volba padla na ten italský. A hádejte co! Bylo to speciální číslo se čtyřmi časopisy. Byla jsem jak omámená. Držela jsem tu Bibli pevně v rukou, při prvním otevření jsem se jen dotýkala lehce konečkama prstů a přejížděla po stránkách toho nejlepšího z módního světa. Ano, já vím. Nemívám ve zvyku na tento blog prezen¨tovat, co mě zaujalo v tom a v tom plátku, ale s tímhle jsem se s vámi chtěla podělit. Užijte si to. Hezký den.

My favourites..

PandoraSome photos were in 3D!

My most favourite style icon, a director Sofia Coppola.

such a big book only about jewellery.

Valentino Couture


Magazine about future fashion stars. in English.