Monday, January 31, 2011

Seventies rocking!

Hot. In. Coool. Uveďme si to,  jak chceme, ale skoro v každém módním časopise hlásají : návrat sedmdesátek! Ha! A teď co, že? Věřte, že nejsem žádná odbornice (jde to těžko, já vím holky, já vím..:D), ale z různých stylistyckých kurzů, jenž jsem měla tu možnost absolvovat, jsem něco málo pochytila.. Tak tedy, nečekejte podrobný rozbor oněch sedmdesátek, ale jen stručné malé skromné povídání, cože se to na nás chystá!První věcí, důležitou k pochopení celé struktury, je vysvětlení politické a zároveň samozřejmě kulturní situace. Šedesátá léta byla zčásti ve znamení umělých látek (připočtěme antikoncepci a LSD), antiproudem se pak stal styl HIPPIES, jehož znakem byla syntetická kytička. 
Ale generace sedmdesátých let se vzbouřila a móda se tak vrátila k přírodnímu vzhledu, ovlivněnému především návrhy začínajícího návrháře Kenza Takada. Ten byl zastánce tzv. masivní módy, tedy pret-a-porter, což vedlo k všeobecnému zaměření na denní, uvolněnou módu. Takže pryč s nenositelnou umělotinou, nastává ten pravý čas folkloru a hippies! Mladí lidé protestovali (hlavně kvůli brutální válce ve Vietnamu) proti všemu konvenčnímu, všemu co bylo pod nějakým řádem.. 
Prostě krásná, uvolněná doba zvonáčů, vítru ve vlasech a lásce v duši! (Jéje, jak já to miluju!) 
Důležité bylo míti ty správné džíny, volné tričko, pořádné platformy a vše v přírodních materiálech, občas přes všechno nějaký háčkovaný pléd.
Ha! Ale to není všechno! Nastává také doba DISCA! (The time of my liiiife)
Třpytky, extravagance, nějaké ty drogy.. No, pamatujete na Jenny z Forresta Gumpa?  Ta scéna, kdy zdrogovaná se chystá skočit z balkonu? Přesně o této módě mluvím.
Od hipíků k diskantům, od diskantů k punkerům! Na scénu přichází Vivienne Westwood! Britská královna punku, dnes stále čiperná babička. A s ní valí i drsný, ošoupaný vzhled, vysoká číra, samé stříbro na černém podkladu z kůže. 
Doufám, že jste se při mém výkladu nenudily;) 

Hipísačka, punkerka a diskotrisko diva Nela

Across The Universe (I recommend.)


Red Nela's Impatient FamilyČervené pletené šaty. Pořídila jsem si je minulý rok, přesto jsem je měla na sobě asi tak...třikrát? Ani vám nevím proč. No, hlavní je jejich znovuobjevení. Ha! Musím si postěžovat. Moje osobní, někdy lehce netrpělivá, fotografka (v jedné osobě s mojí milou maminkou), nebyla doma v té době, kdy mě přepadla nutkavá touha se vyfotit. Ha! Jak tento problém vyřešit? Nastavit se před zrcadlo a vyfotit se? Ne, to nebyl plán A. Plán A byl takový, že jsem byla ták hrozně naivní a domnívala jsem se, že mě s ochotou vycvakne můj, ne už lehce, ale totálně netrpělivý bratr. "Prosim tě, proč se furt fotíš?" Grrrr, podpora od rodiny je to nejdůležitější, že? Nevadí. Plán B. Zrcadlo, foťák a správný výraz (v mém případě, nebyl až tak důležitý..) Abyste viděly (určitě rády.) můj obličej, přidávám fotky z macbooku (řeknu vám, to je mor ta webka). Prosím, nenacházejte podobu mezi mnou a mým mladším bratrem (toho staršího sem dávat nebudu, protože při pomyšlení, že by to zjistil, mám nutkání se schovat do skříně) Hezký den.

P.S. Dámy, nevidím jinou možnost, než vyrazit do světa a najít nějakého boyfrienda-fotografa v jedné osobě. A nemusí to být ani princ, že ano?:))

Red dress. In spite of the fact I bougth them last year, I have worn them maybe..for three times? I don't even know why. Well, the important thing is the recovery, isn't it? Ha! I have to complain (little bit, of course). My personal photographer (my little bit impatient mum) wasn't at home. I was so naive and aksked my older brother for a favour. Do I say my mum is little bit impatient? Well, my brother is totally. So, please forgive me, photos are on my own. And please, do not compare my younger brother with me. Please;) Have a nice day.

P.S. I was thinking.. I should find a photographer-boyfriend:D

Sunday, January 30, 2011

ORDINARY MEN


I am just impressed..

The Sartolialist, Tommy Tom, StockholmStreetStyle

Wednesday, January 26, 2011

Working with Pi(n)k(g)


Úterní večerní aktivita v obrazech. Ha. Ráda sleduji TV Deko. Miluju ty oduševnělé designéry, kteří vždy majitelům oněch strašlivých bytů, které se co nevidět promění, v tom lepším případě, v ty nekrásnější nejstylovější apartmány, ukazují svoje návrhy na velkých bílých papírech s kusy látek, vzorů, materiálů.. No, a tak jsem si chtěla připadat důležitě a to samé jsem si udělala s návrhem mého pokoje. Ha. V životě jsem sice nenakreslila (nebo spíš nenarýsovala..?) žádný půdorys, je to tedy jen ukázka stylu..(?) Částečně mě i inspirovala hudba, jenž vidíte na obrazovce:) A také obal na mého chudáčka, rozpraskaného iPhona. Koupila jsem ho v Pylones (nedaleko Václaváku), což je ten nejúžasnější obchod na světě. Další optimistickou věcí je zelený čuník. Vlastně ani nevím, proč to sem píšu. No, možná abych aspon lehce dopomohla k vykouzelní úsměvů v tomto pochmurném (hnusáckém!) počasí.. Chci léto..stačí i jaro..
Hezký den.

pozn. moje barva pleti už by nějaké to léto potřebovala..

Tusday activity in pictures. Ha. I like watching TV Deko. I adore these spirited designers creating such amazing interiors and while they are hardly working, their skteches on big white paper are showing their magnificent visions.. So I did the same. I wanted to feel like them, haha. I've never drown any ground-planes or something like that.. So, take it like a simply demonstration of style. And music on the screes has inspirated me so much! I love it! And you can see my loving old iPhone in new coat:) I bought it in PYLONES, it's French designer shop, it's stunning. And keep smile with my green pig:)) When it's now such a terrible weather.. I want summer!! And it does not have to be 500 days;)
So, have a nice day!

Sunday, January 23, 2011

Hell. Heels. Happy. Hangover.

Neděle. Víkend finišuje. Dojmy? Smíšené. V pátek ples, v sobotu..ehm..akce. Bolavé nohy, zmatek, alkohol. Jejda.

Sunday. The weekend is gonna be over. And my impressions? Various. On Friday- the ball, on saturday-huge drinking party. Painful feet, maze, alcohol. Ooops.

Wednesday, January 19, 2011

Tommy Ton in Milanstyle.com

K letošním Vánocům si přeju dědu na předpředposledním obrázku.

Monday, January 17, 2011

Haha, Really Great Post about the Golden globes

Chytré věty do diskuze:


Vyhrálo Social Network. Zatleskejme.
Angelina a Anne jsou skryté sestry.
Toleruju Bradovy brýle jen v případě, že má zánět spojivek.
Zamilovala jsem se do Christina Balea. Promin, tati.
Heidi Klum převzala něco z africké kultury od Sealovy babičky.
Peří z mojí plesový kabelky mi půjčila Jennifer Lopez, já jsem jí na oplátku půjčila záclonu.
Robert de Niro je štramák.
Milla se diví, že nedostala svůj glóbus.
Baronka Zeta Jones.
Gratulujeme, Natalie.
Nicole, vsad se, že ve čtyřiceti budu vypadat líp.
Roberte, seznámil bys mě s tvym kámošem?
Megan Fox je divná, lehce.
Naprosto totálně zbožňuju Helenu Bonham Carter.