Monday, February 28, 2011

Oscars


people.com


Jako každý rok, nadopovala jsem se kakaem, přenesla peřinu a polštář do obývacího pokoje a sledovala  předávání Oscarů. Nejen kvůli nedočkavosti, kdo si odnese strejdu Oscárka, ale taky samozřejmě, abych zhlédla ty úchvatné róby oblečené dokonalými lidmi. 

Moje postřehy.

Nejkrásnější a pro mě tedy výherní šaty měly: Scarllet Johannson, mladá Jennifer Lawrence a Cate Blanchet.

Bohužel mám pouze tři favoritky, letos jsem z více hereček na větvi nebyla.

Michelle Williams mi trochu připomíná kačátko.

James Franco obsadil po dlouhé době neobsazené místo chlápka s nejkrásnějším úsměvem. (Vždy u mě vedl Heath Ledger)

Ty jo, připadá mi, že některé dámy musí v té posilovně i spát. Sandra Bullock je pevná, až mě to děsí, o Hillary Swank ani nemluvím a Gwyneth má v rukávu jžob trenérky pilates, kdyby ji už neobsazovali.

Christian Bale..ááá

joo a Nataliin manžel by taky nebyl k zahození..

Sunday, February 27, 2011

Madeleine Vionnet


Pokud se  trochu více zajímáte o módu, určitě jí znáte. Ale bohužel jsem o ní snad nikdy na žádném blogu nečetla, jen jednou o ní byla zmínka v Elle. Tak jsem rozhodla o ní vytvořit pořádnou upomínku já. Trocha historie neuškodí, zvlášť, aniž si to vůbec neuvědomujeme, zasahuje velkým dílem do přítomnosti a z části ji též ovliňuje.

If you're interested in fashion more than going shopping on Sundays, you'll probably know her. Unfortunately the only mention about this wonderful women was in three four words in Czech Elle (the only mention I read.) So I've decided to make a bigger post about her. Little of history is useful, isn't it? Especially when this future influences the present.

Madeleine je současnicí Coco Chanel, myslím, že proto není až tak známá. Zatímco Chanel byla nepřekonatelná stylistka, tak Vionnet byla architektkou módy. Vynalezla šikmý střih, její nejslavnější šaty byly vytvořeny pouze z jednoho kusu látky. Inspirovala se hlavně antikou a asijskou módou, modely připomínají kimona, jsou spývavé, látky vzdušné a lehké. Obě dámy udělaly však pro módu, to o co jiní se ani nepokusili. Obě jsou revolucionářky, kterým vděčíme za přínos volného pohybu v šatech:))

Madeleine is contemporary of Coco Chanel, that's why she is not so well-known. Vionnet was a perfect fashion architect, whereas Chanel was a brilliant fashion stylist. She invited the bias fact. She was inspired by antic and asian style, her most famous dress was made of one piece fabric. Clothes is airy, confluent, reminiscent of kimonos.

Friday, February 25, 2011

I Love Cosmetics Ano, ano, všimla jsem si invaze Lushe, ale není na škodu si odskočit někdy do jiných konců kosmetikého průmyslu. Chtěla bych vám ukázat kosmetiku I LOVE.. Poprvé jsem ji pořádně očuchala a povzdychala nad ní v Německu, ale až dnes se dostaly na mojí poličku v koupelně. Myslím, že slovo, které dostatečně vyjádří pocit z této vonavé smrště je, povznášející. Doslova. 

Thursday, February 24, 2011

DKNY FALL 11
Donna Karan se pomalu, ale jistě zařazuje mezi mé nejoblíbenější návrháře, především její mladší značka DKNY. Vždy byla na mě příliš sportovního rázu, ale ted se na její kolekce nemůžu vynadívat. Zvlášt, když mojí aktuálně nejpreferovanější barvou v šatníku je červená. V téhle kolekci se mi líbí, jak pánské prvky (pánská saka, vesty, oxfordky), tak holčičí ladění červené a růžové a její minišaty. Donna skvěle navázala na svojí naprosto geniální (podle mého skromného názoru) jarní kolekci. 

Actually Donna Karan is turning into my most favourites designers, especially her younger sister brand DKNY. It had always been little bit too sporty for me, but now I'm obsessed with her collections. In the times I prefer mostly red colour in my closet, it's the right style. I love the gentlemen details (oxfords, suits, vests) and I also adore the red-pink combination and minidress. Donna is just stunning.

Wednesday, February 23, 2011

New Purchase for NOT COMING SUMMER!
Balíček přišel, mám letní šaty, je mi zima, je mi na nic. 
Nevadí, ta první věta je nejdůležitější.
Ještě mi přišla sukně ZDE, ale ta mi bohužel vůbec nesedí (ale z barvy nemůžu spustit oči!)
Omlouvám se za fotky, ale jsem líná fotit něco venku, zvlášt tyhle věci. Jo a prosím prosím, moc se nezaměřujte na moje vzevření, už týden jsem nevylezla z pyžama a s hřebenem jsme měli rande naposledy, no, netřeba být konkrétní.


Jen pár poznámek, kterými jsem si odůvodnila koupi těchto věcí z ASOSu.

1. Bílá košile. Snad není třeba slov. Je to jedna z deseti must-have věcí, jenž by neměly rozhodně chybět v žádné dámské skříni.
2. Květované šaty. Je to moje druhá věc v životě s floral print, ale už ted vím, že zaútočily rvavě na mojí top desítku nejoblíbenějších kusů v šatníku.
3. Červený top. Je krásný, trochu větší, ale nevadí. Potřebovala bych o něco větší..ehm..hrudník do něj, ale i tak je perfektní. 


PURCHASE FROM ASOS

Tuesday, February 22, 2011

Peter Lindbergh Love
Být jím vyfocena je na seznamu mých nejvroucnějších přání.

Sunday, February 20, 2011


Co myslíte? Mám jít do toho? Do střihu i barvy?

What do you think about my potential future hairstyle? Cut and colour?