Friday, April 29, 2011

Moje ROCKDRESS mají narozky

Kdyže je to slavné výročí? No, bylo včera. Oficiálně. Neoficiálně bylo v únoru. Začala jsem na blogspotu, chvíli blogovala, ale v jakámsi záchvatu jsem ten původní blog smazala. 

Dovolila bych si nazvat tento narozeninový outfit stěžejním. Přesně takový jsem měla v hlavě, když jsem v únoru minulého roku vymýšlela  název pro mé dítě. Ty správné šaty jsem si koupila až teď v březnu, v Asos. A teprve toho sprvávného křiváka jsem dostala k svátku. 

Také bych chtěla v nejbližší době publikovat nějaký kompromitující (haha) článek o mém (ne)ročním blogováním. Pořádně se vyřvat, vypsat..

Hezký den, mějte se krásně.

Nela

Monday, April 25, 2011

Paul Cézanne
Tak málo umění na českých blozích. Proto trocha na mém. 

Impresionismus, Paul Cezanne (1839-1906)

Disco Cropped Pink Top

HM TOP TOPSHOP JEANS MADE INTO DIY SHORTS

Thursday, April 21, 2011

Můj den


Jak já mám ty prázdniny ráda (kdo ne?). Ha. Zvláště, když jsou aktivně využity. Ha. Ač jsem ráno počítala s výletem směrem na jih, do našeho hlavního města, nakonec jsme vyrazili za červenou střelkou na kompasu, směr Ústí nad Labem, a sice na Větruši a do slavného ústeckého Fóra.

První dvě fotky jsou ještě z rána, než jsem nalezla do auta. Všimněte si prosím, že na takovém konci světa, v naší malé, lehce přehlédnutelné vesničce, máme tak krásně. A ty růžově kvetoucí stromy..nádhera! (no joo, musím trochu vyzvednout, povzvednout místo, kde bydlím).

Prosím, teď něco k outfitu. Abych řekla pravdu, s těmito kalhoty stále ještě nezapadám do kolektivu místních vrstevnic.. i když teda pozor, některé pipinky začínají zjištovat, že béžová není až tak špatná.. 
A samosebou, moje unitričko nesmí chybět, spolu s mými nejpohodlnějšími balerínkami (zastávám názor, že baleríny sedí nejlépe teprve až potom, kdy vám naprostou zničej paty takovým brutálním způsobem, že další měsíc mažete ponožky krví.. pak to ale stojí za to!)

Třetí fotka. No prostě jsem si chtěla taky zkusit jednu výtahovou!

Následující. Tentokrát místem počínání je kabinka. Kabinka onoho slavného, stále oblíbenějšího Lindexu, který právě ted je zahalen do kytiček, lístečků.. mimochodem tuhle hawajoromantiku sem vypustila Rachel Zoe. 

Když jsem šla do kabinky, držejíc posvátně tyto šaty, byla jsem si na 100% jistá, že přesně za 5 minut (než to všechno nafotím, vofotím, správně se nakroutím, zašklebím..) si je budu vítězoslavně nést koupené v tašce... Ale. Nebyly to pravé ořechové pro mé boky, trochu jsem si připadala jako naducaná selka s narázníkama. Škoda.

A ve finále, moje úlovky. Obyčejné zrcadlové, v jedné chvíli brčálově zelené, pilotky a moje ultracute tenisky. Uff. Dlouhý post. 

Nicméně, užívejte si prázdnin, pořádně foťte a mějte se krásně. Hezký den!
Wednesday, April 20, 2011

Easy Peasy
Snad naposledy s černými punčochy (alespoň do září, v lepším případě října.)

HM tee, skirt/ Pull and Bear shoes

pozn. příště se narovnám, zvednu hlavu, usměju se, zazubim se..
veřte, že emo nepraktikuju.)
Hezký den.

Tuesday, April 19, 2011

ELLE


 K outfitu, k celkovému vyznění fotek inspirovala květonová Elle a její dokonalá titulní strana. Toto číslo se mi líbí snad nejvíce od změny šéfredaktorky. Fotky, články, rozhovory.. A samosebou musím vyzdvihnout fotky Pauliny Em.. Líbí se mi, jak jsou jiné, svěží, nápadité.. Prostě super práce. Dokonalá nedokonalost:)

Sunday, April 17, 2011

Tiger in my wardrobeDnes jsem měla v plánu zúčastnit se blogosrazu, pořádaného Lucy, jenže..no..ehm..nebyla jsem toho schopna po včerejší, no vlastně dnešní, nevím, jak to nazvat, akci. Spoléhám na vás, že víte, o čem je řeč. Zvláště Jana a Lucie by mě mohly chápat :-D

Dnes jenom jednoduchý outfit k účelu sednutí si u kafe s mamčou. Všimla jsem si zvýšené péče komentujících slečen (ne)blogerek, co se týče, no.. "to ti v tom nebyla zima?". Věřte, že jsem měla na sobě ještě bundu. A taky věřte, že mám na sobě to nejlepší tričko na světě. Dá se nosit asi pěti způsoby. Ten nejoblíbejší si zasloužil dostat na blog. 

Tak hezký den a až se milé slečny budete chystat na nějaký sraz, ....
 nekalte. 


Wednesday, April 13, 2011

Pineapple AccidentVšimly jste si aktuální ovocné invaze? Já ano. Banány, jablka a.. ananasy. Teda alespon v mém případě. K těmto ovocným balerínám mám minipříběh. Viděla jsem je asi před pěti, možná šesti lety u Bati. Zamilovala jsem se do nich na první pohled. Avšak moje velmi prakticky smýšlející maminka mi je odmítla koupit se slovy, že si je stejně nikam nikdy nevezmu. Zklamaná, smutná a deprimovaná jsem odešla z obchodu, bez nich. Nemohla jsem ale žít s pomyšlením, že by si je pořídila jiná holka, tak jsem (pozor, bylo mi asi dvanáct, třináct) zavolala na prodejnu do Bati a nechala si je poslat na dobírku. A byly konečně moje. Pak jsem si je vzala jednou do školy. Jednou. Poté jsem se ještě jimi pár měsíců kochala, nakonec jsem je uložila do krabice, kde nakonec byly až doteď. Bohužel pro ně, nemyslím si, že bych je ještě někdy ukázala světu. Ale myslím, že si zaslouží být alespon v malém postu. Tak tady jsou.

Další nález. Projížděla jsem stará čísla Elle, nejstarší z roku 2003, prosinec. A ejhle, posedlost měsíce, nejnovější módní trend - peří. Black Swan je vlastně opice:)
Hezký den.

Tuesday, April 12, 2011

Monday, April 11, 2011

Rockwhite

Bílá vlna. Dychtivé očekávání této tsunami, která co nevidět zaplaví Háemko. Čas shodit černou (alespoň zčásti). Asi vše k tomuto jednoduchému outfitu.

Pozn. autora. Za to, že moje břicho vypadá, jako kdyby ukrývalo sedmiměsíční plod, zapříčinil mimořádně dobrý oběd ve školní jídelně (plus pizza s kamarádkama).
A ještě jedna sebestředná poznámka. Skupina Romů cestou ze školy mi pochválila pozadí. Fíha.Sunday, April 10, 2011

Vítr ve vlasech a láska v duši...že?Otázka do diskuze, jak na vás, slečny blogerky, působí jaro? Málo, středně, hodně, enormně? Ať už na poli nálady, lásky, chuti k jídlu.. 

Další otázka, jsem lehce otravná (já vím!).. Jak se vám líbí tenhle svetr? Má svou historii. Pořídila jsem si ho na popud mojí milé navýsost tolerantní maminky ;-) ve vídeňské Zaře a držte se, tou dobou mi bylo 11 let. Poté jsme ho měla asi třikrát na sobě, pokaždé s nevábným nervózním úsměvem na tváři, cože jsem si to proboha koupila.. Prostě a jednoduše jsem byla na něj moc malá. A představte si ostatní holky kolem mě, oblečené do spásné růžové sportovní mikiny Roxy atd. Ne, nebyla jsem v něm ve své kůži. A ted, ted se mi záhadně objevil v šatníku. A nastává jeho čas. 

ZARA cardigan/ HM tee/ Asos leather shorts

Tuesday, April 5, 2011

My Original TopDIY top/ Zara pants/ Asos shoes

Monday, April 4, 2011

Superman made me try to DIY

Tak, v neděli ráno jsem se takovým nehorázným, nezapomenutelným způsobem ztrapnila, že jsem musela všechnu svoji pozornost upřít jiným směrem, neboť setrvání v myšlenkách na onu ehm událost, by způsobilo jen dobrovolné zahrabání do země. No, nevadí. Aspoň jsem pobavila pár kamarádek při živém vyprávění, co se mi to vlastně přihodilo. Vlastně později jsem pobavila hlavně samu sebe. Při otázce, co jsem to zas sakra udělala, jsem se neubránila vyprsknutí smíchy (ano, před tím to bylo spíš nechápavé chycení se za hlavu). A proč zase na sebe práskám? Poněvadž tato příhoda měla za následek mé pozdější aktivní počínání. Na nějakém českém blogu (psal si ho kluk, nevím už, jak se jmenoval, ale vypadal jako Superman, chcete-li, jako Clark Kent) se mi do paměti vryla nesmazatelně věta "kdo nemá nějaké DIY, jakoby nežil", a světe div se, já chci žít. (Znáte knížku 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete..?..už mám shlédnuto celkem 298 a hodlám to dotáhnout). Takže světe div se podruhé, já jsem dájovala. A moje inspirace? Se světem se můžete divit potřetí, Serena van der Woodsen. 


Zítra uvidíte mé vrcholné dílo, zatím si pusťe tento song a zazpívejte si... Hezký večer!