Friday, July 29, 2011

the best purchases1. Two new sweaters from Zara. I am totally overjoyed. They look fantastic. Bit of glamour and luxury.
2. The same top. Just a different design. But the best shape again. H&M.
3. Classic black flats. Bershka.

Thursday, July 28, 2011

LalalaENG
I want to honour this adorable top. I had mentioned it before, but I just love it so much, that according to me this top deserves much more! Its power is in versatility. I can wear it in more than 7 different ways. 
Anyway today I went shopping and I was really successful. I might show you some of my purchases. 

CZ
Všechna čest pro tento top. Už jsem se o něm zmínila, ale mám ho natolik ráda, že si zaslouží další čtyři fotky a pár oslavných slov. Jeho kouzlo tkví v univerzálnosti. Dá se nosit přesně na sedm způsobů. 
Jinak dnes jsem udělala ten nejlepší nákup za poslední dobu. Mám z toho takovou radost! Možná se vám s tím pochlubím. 

pozn. se současným vzhledem i myšlenkou blogu jsem spokojená, myslím, že na chvíli u něho zůstanu. (ehm... doufám, že jste zaznamenaly změnu..)Topshop shoes / dress

ENG
Friends are always making laugh from me. They are not able to recognize where exactly my back and chest are. Anyway, I love the dress!

CZ
Kamarádi si ze mě dělají srandu, že nemůžou poznat, kde mám záda a kde hrudník. Nu což, tyhle šaty miluju! 

Wednesday, July 27, 2011

A Frame Would Be NiceTOPSHOP TOP / SHORTS

ENG
I really wanted to buy something special, in which I would feel.. beautiful. I don't even know, how I would be seen by other people, but it's just a feeling for me. This top's satisfied myself. Completely. It's very nice and you know, just useful for you, to buy such a feminine, impractical, delicate thing.. In case you can still wear a leather jacket. 

CZ
Měla jsem chuť si koupit něco, v čem se budu cítít.. krásně. Nevím, jak moc to vidí ostatní lidé, ale tento krajkový top z viskozy splnil přesně to, co jsem si přála. Myslím, že není od věci, si jednou za čas koupit čistě ženskou, křehkou, nepraktickou věc. Vždy na to můžete hodit křiváka. 

Tuesday, July 26, 2011

VOGUEENG
To practise your English skill, it's useful to read. Yeah. Buy the newspaper! My teacher told us this sentence. And I followed him. But I try to buy only the timeless things. The only option- VOGUE. 

Now, seriously. It's not a magazine. It's a GUIDE.  

CZ
To není jen časopis. Je to průvodce.

Sunday, July 24, 2011

TOPSHOP headband
ENG
Yes. I know. I made a promise myself. All the time I was compulsive to buy a new headband and it must have stopped. I tried to resist the temptation and I was (haha, sometimes..) successful. But. I had to get this one from TOPSHOP with a stunning cashmere pattern. Furthermore almost every English girl wears the same one... so. To be successful in society (:-D) impossible to not buy. 

CZ
Ano. Já vím. Svatosvatě jsem si slíbila, že mé notorické nakupování (pozor.. nakupování, ne nošení) čelenek skončí. Nějaký čas čas jsem urputně odolávala. A vždy (ehm..) jsem odešla jako vítěz. Ale. Tuhle z TOPSHOPU, s tím krásným kašmírovým vzorem, s těmi barvy v duchu nadcházejícího podzimu.. ne, nešlo odolat. Navíc, tuhle parádu má na hlavě každá správná Angličanka, takže v rámci úspěšného začlenění do společnosti.. no.. 

Love AmyI hope she'll stay with us. 

Friday, July 22, 2011

ENG
I found this naked palette at HM. You know how much I adore natural look and the naked makeup belongs to it. As far as I'm concerned this look is right for me. The basic thing is to have a really clean face, not dark colour of skin and a different colour of your neck.. The eyeshadows are not strong but they complement with a little bit of mascara.

CZ
Tuhle skvělou paletku jsem našla v brightonském háemku. Určitě víte, jak moc mám ráda přirozený vzhled, co se týče líčení, vlasů, nehtů.. Základem přirozeného vzhledu je určitě pro mě tzv. nahé líčení. Nejsem si jistá, zda to mé je to pravé "nahé", ale jsem tak spokojená. Základem je určitě čistá pleť, bez nerovností, nedokonalostí.. Stíny na víčkách nejsou moc patrné, ale odvádí skvělou práci v kombinaci s trochou řasenky.

Thursday, July 21, 2011

Chanel

ENG
Finally I got the results. And I passed the FCE exams. I had to reward myself with a little present. So here it is. My first (and not the last!) Chanel lipstick. Although the colour is not so strong, it's just a strange feeling to wear it on lips.. inexpressible. 

CZ
Konečně! Dozvěděla jsem se výsledky mého usilovného půlročního snažení o získání FCE certifikátu. Uspěla jsem. Stálo mě to hodně popsaných papírů, bezpočet záchvatů beznaděje, ehm..peněz, nočních můr, sprostých nadávek a milion potrhaných nervů.. Zkrátka, čas na udělání si radosti zcela pro sebe. V mém případě jako malý dáreček jsem si pro sebe koupila svojí první Chanel rtěnku. Blahoslavný pocit ji hrdě nosit na rtech.. řekla bych, pocit nepopsatelný. I když barva není tolik výrazná, o to víc nepopsatelných pocitů zažiji.. neboť.. určitě znáte koupě výrazných rudých rtěnek při jejíchž placení samy sobě opakujete "tentokrát ji začnu nosit..".. a ono nic. 

Floral Top
New Baby in my little floral collection. This is from HM. For funny 8 pounds. I didn't want to be too romantic, I wore it with my leather shorts. And just a small note, I have to let my hair cut. Or only a different style. 

Wednesday, July 20, 2011

Topshop shoes


Well. I really needed a new pair of shoes. And to be a right British girl, the brogues were the right choice. Mine are from Topshop. That Topshop at Oxford Street. No more. Really. 

Ready For New StartJsem zpátky v Čechách. Aktuálně se snažím aklimatizovat, zdejší podmínky jsou na hony vzdáleny těm v Anglii. Jsem ve fázi odvykání, neboť syndrom nepromluviti měsíc svou rodnou řečí se více než projevil. Navíc u sebe nacházím abstinenční příznaky typu "chtělo by to skočit do Starbucksu" , "cestou domů se stavím v Topshopu" a "jaký M&S sandwich tentokrát". Sečteno, podtrženo. Ha. Žádný odpočívání, měla jsem spousty času přemýšlet nad blogem, a tato dumající činnost se projeví co nevidět. Jak víte, miluju změny.  Doufám, že rády nastoupíte do vlaku jménem rockdress, který se právě rozjíždí ze stanice "české ehm-fashion-blogy". 

pozn. od příště v aj.

Wednesday, July 13, 2011

Marc Jacobs

Helena je prostě úžasná. Marc je prostě úžasný. Výsledek? Úžasně úžasný.

pozn. za nedlouho se (bohužel) vracím zpátky domů. Mám nachystané nové příspěvky. Možná ukážu nějaké věci, které jsem si zde, v Anglii, pořídila. Tak ehm, jak se to říká, stay tuned.)

Sunday, July 10, 2011

Výlet do Londýna

V Londýně. Sice to byla má třetí návštěva, ale poprvé zcela po mém. (pozn. mám averzi k průvodcům). Přiznám se, moc jsem toho nevyfotila. Jednak proto, protože zkrátka a dobře v mé složce s fotkami je Londýn zastoupen už z předešlých dvou let a opravdu mě to nebere stále dokola vycvakávat ty samé fotky jako další miliarda lidí. Ehm. A řekněmě druhý důvod. Měla jsem plné ruce. 

Vzít útokem Oxford Street. Tak zněl plán. Ha. Čekala jsem hodně, velmi hodně lidí. Bylo jich tak tisíckrát víc, ale nu což. Během 37 minut ve frontě na zaplacení svetru a punčoch jsem si alespoň pocvičila angličtinu se slečnou přede mnou. A také jsem nakoupila dárky pro bratry. Ano, i když stojíte ve frontě, můžete nakupovat. Mám to své výhody. Jste zoufalí, omezení na rozpětí paží a  moc senerozmýšlíte. Někdy to zkuste.

Tedy, sečteno podtrženo. Oxford street vzala útokem mě. Měla jsem to asi předem tušit, že pro člověka, který nakupuje radši v menších obchodech, to nebude to pravé. Ehm. 

Navíc jsem udolala rekord. Za jeden den jsem byla třikrát v Pret A Manger (..měla jsem hlad... bolely mě nohy..) a třikrát ve Starbucksu (.. nakopnutí po ránu, osvěžení po obědě, uklidnění k večeru..). To mě přivádí k nemilé myšlence,  a sice.. Nelo, seš nějaká rozežralá..

A na závěr. Vyhlašuji McDonald nejlepšími veřejnými záchody na světě. Thursday, July 7, 2011

Retro Party
Ano, i takové obchody zde nacházím. A takových je hodně. Dnes jsem si vyzkoušela návštěvu místního sklepního vintage obchodu. Trochu jsem se tam bála. Ale kdo má rád ryze "blogerskou módu", tzn. vintage Levisky (asi tak 40 ks.), lyžařské svetry po babičce, cropped hippie trička, kožichy, satchels všeho druhu, květinové šaty s krajkou a lá výlet do Španělska.., no, ten si by si zkrátka přišel na své. Jako exkurze velmi poučné, avšak nic pro mě. Milé blogerky.)

pozn. zapomněla jsem na šatičky s králíčky.

Tuesday, July 5, 2011

Střípky posledních dnůNe. Nestal se ze mě obdivovatel nezávislé hudební tvorby. Stal se ze mě nadšený návštěvník všech malých ušmudladných obchůdků v malých uličkách. I když. Řekla jsem si, tak a teď si koupím CD, bez toho abych znala autora, s obalem, jenž mě nejvíce zaujme. Víte, upřímně, je škoda chodit v Brigthonu do Starbucksu. Je tu milion a jedna lepších, malebnějších, stylovějších kaváren. Ale. Ale, tenhle Starbucks byl v osm hodin ráno tak krásně opuštěný, s tak krásnou světničkou v patře.. Ne, nešlo odolat.


Ano. Špatná kvalita, hodně špatná kvalita. Ale, tyhle oxfordky.. Jedny si prostě musím dovézt. Jde o to.. classic vs modern..?


Ehm. Bylo teplo. No.


Přibližně, čtvrtina mojí svačiny. (ne oběda, prosím). Aneb zkuste si bydlet sto metrů od M&S FOOD. 


Ne, tenhle St. nebyl až tak malebný. Ne, to nebyl. Ale znáte to.. jdete, jdete, nohy těžknou, zíváte, uši zaléhaj, tlak klesá.. a hle.. Starbucks.
Mnoho pozdravů skrze iPhonové obrázky zasílá z aktuálně deštivého Brightonu Nela.

Otázka na závěr. Zajímala by vás místní móda? (tzn. nasadila bych "jakoby nic" výraz a vycvakla pár it modelů místní mládeže..)

Sunday, July 3, 2011

Brigthon took my heartMám se hezky. Myslím, že je ten správný čas nechat vletět do víru nákupů. Hezký večer.

Friday, July 1, 2011

Brighton Pink Mood
Prozkoumávání, prohrabávání, vzdychání.. ke všemu vybízí Brightonské obchůdky. Šaty na prvním obrázku jsem si naprosto a jednosuše zamilovala. Už jsem se na ně byla dvakrát podívat, jestli tam stále čekají.. Chvíli jsem uvažovala, že si je doopravdy (!) koupím, pak nastoupily ano, moje rozumné buňky a bylo hotovo. Avšak ty zlobivé, romanticky založené buňky, mi nedají spát.. No, uvidíme. A byly jste už v  Cath Kidston? Ne? Doporučuji. Zajděte tam.