Wednesday, August 31, 2011

Poslední den prázdnin


Zara jumper / Topshop shorts / Bershka shoes / Tally Weil bag

Tento červený svetr je asi mým nejideálnějším kusem šatníku pro nadcházející babí léto. Je měkký, prodyšný, ale hezky zahřeje. Navíc jsem aktuálně nadšená vším červeným. Já! Před rokem bych si stěží dokázala obléct něco v této barvě. Časy se mění, lidé se mění, vkus se mění a mě to baví.) K němu jsem si vzala pro změnu můj nejuniverzálnější kus, a sice džínové šortky a černé balerínky, které mi konečně spásně nedělají puchýře. Dnes jsem v nich prochodila celou Ikeu a jedno obchodní centrum v Praze. A koupila jsem si naprosto nejúžasnější věci. Poslední den prázdnin si přece něco zasloužím!:) 

Tuesday, August 30, 2011

Nebývale dobrý pocit

Dnešek byl ve znamení (zív..opět) práce, ale jelikož a protože se nebezpečně blíží toliko očekáváný měsíc září, má brigáda je nenávratně (no.. byla by i klidně návratně, ale.. ale) u konce, což bude mít za následek více mé účasti zde. Doufám, že míra učení bude mít pomalejší rozjezd (i když.. jsem v maturitním ročníku),  takže budu mít čas věnovat se mé zálibě alespoň tak, abych já byla spokojena. Teď jsem akorát spokojena s mými nákupy ve stylu "staré dobré Anglie" ( zatím počkejte, já vám vše včas ukáži ). A teď aktuálně mám hlavně radost z jedné věci, která se zdá, že vůbec nesouvisí s blogem, ale protože tenhle blog jsem vlastně já, dalo by se tedy říct, že souvisí zcela zásadně. Konečně jsem si (ne teda naprosto přímočaře) zvolila, jakým směrem se budu pozbytek tohoto školního roku ubírat, a tento směr by měl na rozcestí plynule přejít ve směr budoucího bytí. Snížila jsem počet možných vysokých škol, a z jedné té možné mám dobrý, opravdu nebývale  dobrý pocit. Takže už jen složit tu kultovní zkoušku dospělosti a máme, přátelé, vyhráno:)

Tuesday, August 23, 2011

??????

Pomalu, ale jistě zjištuji, že vlna čtení módních blogů udeřila už i v místě, kde žiji. A mám takové podezření, že už i lidé ze školy, kam chodím je čtou! Jen na vysvětlení, cokoli módního, jež dorazí k nám, je jinde už přežitek, tak proto se tak divím. Pevně doufám, že tento malý skromný blog dlouho ještě nikdo neobjeví. Haha, teď se nabízí dobrá otázka, tak proč se ***** tady prezentuju.. zrovna na místě, kam může každý.. no, lepší odpověd mě teď nenapadá.. ale kde jinde než ve virtuálnim světe filtrovat lásku k módě a také si pro jednou vyzkoušet být trochu extrovert..

Monday, August 22, 2011

Avocado Face MaskLetošní pobyt v Anglii mě neobohatil jen o pár nových anglických slovíček, nýbrž i o pár tipů, jak si zpestřit jídelníček. Docela dobře to jde, zahrnete-li do svého nákupního seznamu avokádo. Teď si tedy nechci hrát na výživovou poradkyni, ale zkrátka, je to ovoce s největším obsahem tuku, má vlastnosti trochu jako máslo, můžete si ho (dostatečně vyzrálé) namazat na toast, nebo jen nakrájet do salátu, výborně chutná také k rybám nebo v sushi. Recepty ani jiné posty o jídle jsem sem nikdy nedávala a nechci s tím ani začínat, ale pozor... posty o kosmetice zde párkrát byly.. takžeee... použijte avokádo na vytvoření domácí pleťové masky! Je to jednoduché. Vydlabejte avokádo, přidejte med a přírodní bílý jogurt, zakvedlejte, zamíchejte, udělejte kašičku. (s tím, že to vypadá jako no, zkrátka.. chápete, se budete muset smířit). Pak si připravte dva plátky okurky na oči, napatlejte dostatečnou vrstvu kašičky na obličej a dekolt, natáhněte se, přiložte okurky a relaxujte. Ideální je asi tak 15 minut. Můžete to i jíst. Pomáhá to jak na akné, tak na celkové pročištění pleti a na vrásky ( prevence, slečny, prevence!)..


Sunday, August 21, 2011

One More Chance
Berhska jacket/ HM dress/ Topshop shoes / Zara belt

K těmhle šatům mám velmi osobní vztah, i když je skoro vůbec nenosím. Jsou staré přes rok. Moc dobře si vybavuji první popud k zakoupení. Vrátím se tak na začátek mé blogové kariéry, pár měsíců, možná i  dnů, co do mého života vstoupilo blogování, začala jsem objevovat různé fashion blogy, mezi jimiž byl i My Strawberry Coctail. Spolu se Leopardicí jsem ho měla nejraději. V jednom postu slečna z Coctailu řešila, jaké si má koupit šaty. Byly to tyto. Černé nebo bílé. Hrozně se mi tenkrát líbily. Když jsem pak zavítala do Prahy na nákupy v pražském Háemku ( to v Palladiu ) jsem je konečně viděla, byly i docela levné. Ale růžové. Sice bych radši bývala ukořistila bílé, ale s těma růžovýma jsem se spokojila. Když jsem se pak dál courala, docourala jsem do háemka na Václaváku. A tam měli bílé! Rychle jsem si je odnesla do kabinky, rozplývala jsem se, jak mi sluší,  a vyměnila je u pokladny za růžové.  Byla jsem v sedmém nebi. Ale ze sedmého nebe jsem spadla na zem a doma jsem zjistila , že se dvakrát dobře v nich necítím, nesnášim věci na tělo, mám stále pocit, jakobych měla snad dvacet kilo navíc. Šaty tak visely dlouho nedotknuté v mé skříni. Před pár dny jsem se je rozhodla provětrat. Vzala jsem k nim pásek, mýho křiváka a oxfordky, které myslím k tomu skvěle jdou. Asi stále bych si je nevzala třeba k podpatkům, ale snad je ted budu venčit častěji....

Saturday, August 20, 2011

My Huge Report : TRENDS FW 11

SIXTIES • Burberry Prosum. Tento model otvíral londýnskou podzimní přehlídku a dal jasně najevo, jakým stylem se budeme na podzim a v zimě ubírat. Nesmí chybět barevné kabáty v délce do půli stehen, černé punčochy a vtipná pokrývka hlavy.
 • Prada. Geometrické vzory, minišaty. A jejich ikonické kozačky pod kolena, které jsou právě aktuální. Navíc s neméně aktuálním zvířecím vzorem.
 • Marc Jacobs. Celá přehlídka v duchu elegance čtyřicátých let, ale také střihama se navrací do let šedesátých. Jako vzor převládají puntíky.
COLOURS: JEWEL TONES


 • Jako v letní kolekci, tak i v té podzimní značka Gucci použila smaragdovou barvu. Navíc také rubínovou, safírovou.
 • Barvy drahých kovů jsou tak barvami sezony. A spolu s nima okrová, granátová. A všechny výrazné.
 • Na modelu od Sonii je také dobře vidět způsob, jak skloubit právě okrovou s dalším trendem kožešin a kabátu červené barvy.

Prints

 • Asi nejvýraznějším trendem, co se potisku týče jsou určitě puntíky. Já osobně puntíky miluju!! A nejlepší  opuntíkované modely vytvořily Marc Jacobs (můj milovaný.. zív), Stella McCartney a Paul Smith.
 • Na přehlídkách byly vidět také šaty s dekorativními potisky. Myslím, že zvláště kostým od Cacharel je krásný na pohled, ale nevím, jak s tím naložíme my, obyčejní lidé, nezúčastnující se módních týdnů.
 • To už spíš půjdu do něčeho květinového, a lá šaty Paul Smith. Ale jak se znám.. no, uvidíme.Shine

 • O lesku, metalických tónech víte určitě z jiných blogů, tak jen na ukázku mé oblíbené modely. Z nichž dva od Stelly, no, jako koncept dokonalé, jako nová uniforma amerických atronautek dokonalé, jako běžný oděv.. vskutku zajímavé!:)
 • pozn. šipka ukazující na černé kalhoty není bezvýznamná. 
 • Červená linie kolem šatů od Stelly. Věnujte jí pozornost. Podle Vogue je to nový nejvíc "cool" střih šatů, který by se měl objevit nejen u šatů, ale i kabátů, svetrů, topů, sukní. Mně to teď přijde spíše jako takový ten halloweenský nadupaný převlek pro Supermana, ale kdo ví..CHECKS-KILTS

 • V zimě budeme potřebovat správný kabát. Nejlépe dvouřadý, kostičkovaný a hlavně co nejvíc teplý. Tenhle týden jsem si jeden takový koupila. A jsem nadšená. Ale pevně doufám, že ho ještě dlouho, předlouho nebudu potřebovat.
 • U Chloé také můžete vidět inspiraci indiánskou kulturou.

"FETISH" DRESSING

 • Asi nejdiskutovanější trend. Fetiš. Je to divný slovo. Ale aplikované v módě, musím říct, že se mi to docela líbí. 
 • Asi bych si nevzala druhý model, ale trocha sexy extravagance nemůže nikoho pohoršovat. Takže v menší míře jdu do toho. A šaty od Gucciho chci na maturák!
 • Letošní barvou je také černá. A když černá kůže, tak určitě lesklá, jakoby mokrá.

ANIMAL


 • Minulý víkend jsem v Zaře viděla lodičky s tím samým vzorem, jako je na sukni od Pheobe Philo. A tento týden měla s úplně tím samým vzorem kalhoty Elin Kling. Hadí invaze, řekla bych.
 • Na druhém obrázku máte důkaz, že puntíky jdou dobře i k tygrovi.
 • Ta samá linie, jako u Stelliných šatů je i u kabátu Gucci. A se zvířecím vzorem. Zírám.BLACK&WHITE

 • Nevím, jak vy, ale já jsem z opravdu každého modelu našená. Bílý top, černé kalhoty.. může být něco méně originálnějšího? Asi ne, ale stejně je to famózní!FORTIES GLAMOUR

 • Midi délka stále útočí. Aneb ženskosti není nikdy dost.
 • Právě jsem se zamilovala do druhých Miu Miu šatů. Jsou jako z Kuby.

CHOKERS • Haha, která z vás si vezme obojek?

Every single collage's made by me. Do not copy please. Ok?

Wednesday, August 17, 2011

What is on your mind girl.V pracovním vytížení. Sice se aktuálně naprosto nechápu, ale začínám se těšit do školy. I když vstupuju do maturitního ročníku a jsem naprosto smířena s tím, že stres bude stálým hostem. Snad se těším proto, protože zkrátka to chci mít už za sebou.. Dnes už je šestnáctého, že ano? Dva týdny. Pamatuju si přesně svůj první den na gymnáziu, to nadšení, obavy ze vstupu do něčeho neznámého. Pamatuju si, jak lidé,studenti ze čtvrtých ročníku, mi připadali tak vyspělí, tak vysocí, tak chytří.. A teď jsem jím já. A cítím se stále naprosto stejně. 

Sunday, August 14, 2011

Jane and RochesterProtože Jane Eyerová patří mezi mé nej nej knížky (skousla jsem i poslední, romantickou část), film jsem si nemohla nechat ujít. Bylo to už třetí zpracování, co jsem viděla. Každé mělo něco do sebe. Nikdy se mi ale moc nelíbí právě hlavní hrdinka. I když musím uznat, že Mia jí aktuálně ztvárnila asi nejlépe. Myslím, že i sama autorka by byla na ni hrdá. Přesně vystihla zranitelnost, hrdost, nezkušenost, lásku Jany. A pan Rochester? Stejně jako mám slabost pro všechny protagonisty pana Darcyho, líbí se mi i páni Rochestrové. Nejnovější Michael (pamatujete si ho z Parchantů?) je brilantní. Charismatický, neurvalý, láskyplný, cituplný.. Nemůžu se dočkat na jeho nový film A Dangerous Method. To jen malá filmová vsuvka. 

Saturday, August 13, 2011

Les Triplettes de Belleville

Některé filmy hned po jejich shlédnutí vypustíte z hlavy. Jediná myšlenka týkající se onoho snímku už se   nenaskytne. Zapomenete na ně. Nijak se vás nedotknou, nerozpláčou vás, nenadchnou, neohromí, nerozblobí.. nic. Jednoduše neovlivní vaše následující, možná budoucí, přemítání, konání.. 
Ale naštěstí existují i jiné filmy. Jejich, myslím, výrazně méně. Nemusí být ani vaše oblíbené, nemusí se vám dokonce líbít, ale i po letech jsou chvíle, kdy si na ně vzpomenete. 
Mezi ně patří určitě tenhle malý francouzský animák. Poprvé jsem ho viděla asi před osmi lety. Náhodou. Nevím proč, ale naháněl mi hrůzu, dodnes si vzpomínám, jak nepohodlně jsem se při sledování cítila. Tak zvláštní film, s tak neopakovatelnou atmosférou.. Někdy stačí i 2D, aby vás film pohltil.. ( pozn..dnes ČT2) 

Friday, August 12, 2011

PátečníMůj minimalistický pokojík po náletech.

aneb nechtějte vidět přední stranu.

Don't Tell me I'm Wrong.


 Šaty ještě z Conscious mánie. Za deset liber ve výprodeji. Musela jsem si k nim sice dokoupit speciální mini tělové kalhotky, které byly dražší než ony, ale podle mého to stálo za to. Hlavně mi neříkejte, že je to tričko.
A trocha  z mého soukromého deníčku.. Myslím, že zítřejší výlet do Prahy, spojený s velkou dávkou latté, obchodů, kina, dobrého jídla a nových zážitků, si naprosto totálně mega nejvíce zasloužím. Fakt. 

Tuesday, August 9, 2011

Don't Be Limited. Just Look Around.

Nene, nemám v plánu si přidat ke štítkům náš slavný štíteček new-in, ale nemohla jsem si tenhle malý příspěvek s nemalým poselstvím odpustit. Kajícně se přiznávám, že tradiční nákupní destinace HM+ZARA+TOPSHOP naprosto vévodí mé osobní GPS navigaci. Ale jak jsem se poslední dny přesvědčila, měla bych řádně rozšířit své obzory a sítě rozložit i o kus dál. 

1. Skvělá nová školní kabelka. Podmínky byly následující. Velká, kožená, hnědá, přes tělo i do ruky. Pull&Bear naplnil moje přání.

2. Vždy jsem chtěla kovbojské boty. Nikdy na ně nedošlo. Tentokrát jsem sháněla trochu vyšší, černé, kotníčkové boty, a lá boy meets girl. Napoprvý jsem si vybrala v háemku, ale ty byly tak tvrdé, gumové, těžké.. A kde jsem tyhle drsoně sehnala? Humanic.

3. Na tu zásadní si ještě počkám. To jo. Ale. S touto jsem spokojená. Chtěla jsem nějakou malou kabelku, tak akorát na peníze, mobil, žvejky.. atd. Světe div se, tuto jsem ukořistila v Tally Weil. Obchod, který mě do svých spárů nikdy nenalákal, a mylně jsem si myslela, že ani nenaláká, ale.. ale. 
ps. sorry Karle.


Saturday, August 6, 2011

Grr!Umyla vlasy, natužila vlasy, vyfénovala vlasy, nalakovala vlasy, napatlala líčidla, vybrala oblečení, změnila oblečení, nakrémovala, navonila, milionkrát do zrcadla se podívala. A nakonec.. nakonec doma byla. Sakra. Alespoň památeční fotku na ten na ***** večer pořídila.

Thursday, August 4, 2011

Čtvrtého srpna. The fourth of August.

HM TOP/ TOPSHOP SHORTS/ CONVERSE SHOES

Začínám věřit na neviditelnou ruku, která vše kolem mě ovládá a dostává mě do tak absurdních situací, že ani věřit se mi tomu nechce. 

pozn. věta, absolutně nesouvisející s příspěvkem. nevadí.

Wednesday, August 3, 2011

Ehm. Post.ZARA JUMPER/ HM SKIRT/ TOPSHOP SHOES

V poslední době mívám sny, ve kterých potkávám různé blogery. Žila jsem v domnění, že na mozek mi to ještě neleze.