Thursday, September 29, 2011

Dnešek
 / Mango dress /

Dneska jsem se přesvědčila, že stále existuje jistý druh lidí, o němž jsem si myslela, že dávno už na naší planetě nemá své zástupce. Ale oni jsou stále tady, dokonce blíž než jsem si myslela. V jejich hodnotovém žebříčku je na prvním místě (z)kazit někomu den. To jen malá vsuvka.. jsem stále trochu vytočená. Totiž.

Teď se o slovo hlásí tyto šaty. Jednoduché, výrazná růžová. Pohodlné, variabilní, nápadité, a lá šedesátky a Coppola zároveň. Prostě supr kup.

SHOP ROCKDRESS

Wednesday, September 28, 2011

This Time Baby.

Moji osobní fotografové mi odjeli. Nejsem se schopna vyfotit aniž bych jsem na fotce nebyla rozmazaná a s osekanýma končetinama. Jedinému profesionálnímu fotografovi v našem městě, kterému se ještě nepodařilo mě vyfotit, tak bych na PASOVÉ fotografii nevypadala jak kr.. , bych svůj fotoaparát nesvěřila. Tak vám alespoň, když už ne egoisticky sebe, naservíruju k hezkému večeru pěkné hochy.

Saturday, September 24, 2011

Month outfit countdown / Měsíční koláž


Dosti sebestředná koláž, jen co je pravda. Také měla původně sloužit jen a jen sebestředným účelům, jejicž výsledek neměl nikdo jiný než já vidět. Každopádně, nakonec jsem se rozhodla se o to s vámi podělit. S nalezením vhodného místa na focení outfitů se moje aktivita na blogu začala rychle zvyšovat. (aktuálně, jsem naprosto závislá). Myslela jsem, že by nebyl úplně špatný nápad podívat se na měsíční radost zpětně, hezky v celku.

Když se na to tak dívám, hledám první spojovací prvky. Určitě asi černá barva, kabelky (co se týče kabelek, tak vždy jsem si vystačila s pár kusy, nikdy mě nebavilo, aby v outfitě hrály dominantní roli), klasické boty, ženské detaily (puntík, volán, krajka, kytky..), jednoduché střihy..

A asi nejdůležitější je závěrem řící, že v naprosto každém outifu jsem se cítila super. Pokaždé ale jiným způsobem. Sama tak nemám favorita. Jak to hodnotíte vy? :)Friday, September 23, 2011

Horses

HM tee / scarf / Tally Weil bag / Topshop shoes / shorts


Nestíííháááám. Proto bez textu.

Úplně jednodušeHM tee / Zara jeans / Bershka flats / Tommy Hilfieger watch

Je ráno a já zjistila, že jsem ve středu zapomněla na tyto fotky. Jdu snídat, tak zatím se mějte hezky!

pozn. v posledních dnech jsem si pořídila tolik křiklavě růžových věcí jako celkem asi za celý život.. divné, to vám řeknu.

Thursday, September 22, 2011

SHOP ROCKDRESS

SHOP ROCKDRESS


Založila jsem si e-shop s oblečením. Mrkněte se : )

Classic

HM shirt /  Zara Jeans / Topshop shoes / HM scarf / Mango Bag / Tommy Hilfieger watch

Tuesday, September 20, 2011

LBD II


 HM dress / Bershka flats / Mango Bag

Tak alespoň jedna. Dobrou!


Sunday, September 18, 2011

Svět se obrací k lepšímu a já nemám opici. Ehm.
Odkud začít. Určitě míváte někdy pocit, že všichni, ale opravdu všichni a všechno se proti vám spiklo. Někdy už se nad sebou ironicky usmíváte, ono je to celkem někdy i vtipné, co si budeme povídat, jednoduše, proč právě vy, teď zase vězte, že nejenom právě vy, (pozn. už se dostávám k jádru), musíte mít na kotníku tu těžkou kouli, tu mrchu, co vás pěkně brzdí a ztrpčuje život. Hm. Světe div se, tím chudákem jsem se minulý (řekněmě, že tento týden už je za námi) týden stala já. Nemá vůbec smysl popisovat, jak jsem se do této,  kdybych chtěla být sprostá.. ehm.. což nejsem, prostě blbé pozice dostala, neboť už dneska vím (viděli jste film Osvícení?), že v porovnání s blbou pozicí, vycházím jasně blbější já. 

Hahá. Nebavme se nadále ale o průběhu, ale o léku na takovéto uzemnění funkce oněch rozumných buněk. Sama jsem si naordinovala, teď pozor... utrácení, utrácení a utrácení (potřetí už stačí mírně). I dala jsem na radu svou a aktuálně, po úspěšně zvládnuté léčbě, vypadám jako měsíček na hnoji. (Ehm, tady malá poznámka.. dnes jsem přišla domů v šest hodin ráno, takže ten měsíček ..no,  spíš bych to  nazvala oteklou skvrnou). 

První z mých malých milých léčitelů vidíte na první fotce. Ano, je to ona. Nová společnice do školy. Neumíte si ani představit mé zoufalství, když jsem po deseti minutách strávených hledáním v Mangu ji stále nedržela v ruce! Ale nakonec zdárný konec, ta poslední (sice v černé) čekala na mě. A nezůstalo jen u kabelky, to až ale později. Vlastně ono to ostatní bude také až později. A další radost mi udělala taška z Elle, od samého začátku jsem si myslela na tenhle potisk. A asi po 10 prozkoumaných Elle, které obsahovaly jen samé opice, jsem našla tu, co jsem chtěla. Ha. Svět se obrací k lepšímu.

Hezký den.

Friday, September 16, 2011

Bare Legs.


HM skirt / Lindex bag / Humanic shoes / A&F tee

Ani nevíte, jak jsem přeštastná. Je pořád teplo a já se nemusím přehrabovat ve skříni a hledat nějaké punčochy. Nevím sice proč, ale odmala mám absolutní odpor k silonkám ( při představě mi naskakuje husí kůže). Původ této fóbie zasahuje, jak už jsem podotkla do mých předškolních let, kde mé milé parádivé vrstevnice vystavovaly na obdiv své bílé silonky (brr..) se srdíčkama, no.. řekněme, že nebylo tehdy nad klučičí módu. 

Malé nostalgické zasnění. Ehm. 

Thursday, September 15, 2011

Jsou to jenom vlasy, proboha!
Absence foťáku má za následek absenci ukázky dnešního oufitu. Hm. Pevně doufám, že zítra se zde nějaký objeví. Jako náhradu vám ukáži hned čytři důvody, proč mám stále své dlouhé vlasy. Ono jich je vlastně víc, ale při pohledu na tyhle fotky.. A při uvědomnění si, že mám zhruba něco podobného na hlavě.. (řikám zhruba, anonynomové!) Nicméně, před týdnem jsem chtěla postnout článek o možných variantách nového účesu.. ale bylo by z toho akorát veřejné lhaní, namlouvání si čehosi, slibování, no prostě.. nakonec to stejně u kadeřníka vyústí ve větu "..a víc než dva centimetry mi to nestříhejte.." Pádim se zahrabat.

Wednesday, September 14, 2011

Mango Bag


Dobrá alternativa za Sofiinu. Tahle je z Manga. A pevně doufám, že zítra bude moje.

Tuesday, September 13, 2011Pro lepší představu. 


If your soul is colourful, you don't need more colours.
Zara cardigan / A&F tee / HM trousers / Berhska flats / Pull&Bear bag / Topshop little scarf

Včera jsem náhodou zhlédla kultovní Amélii z Montmartru. Asi nemusím opakovat, jak úžasný film to je. Líbí se mi příběh, líbí se mi herci, líbí se mi Paříž.. líbí se mi barvy. Málokterý film je takto tónován do tří barev. Žlutá, zelená, červená. Ráno jsem ještě měla náladu ovlivněnou právě tímto snímkem, proto ten francouzský nádech. A také jsem trochu zabarvila, spíš řekněme odbarvila, tento post...  Au revoir.


Monday, September 12, 2011

Pro hezčí večer.

Jen tak.
HM jacket / tee / Topshop shoes / shorts 

Užívám si oněch vzácných dnů v září, kdy ještě můžu nosit moje oblíbené kraťasy bez toho, aby mi fialověly nohy. A dnes jen takový jednoduchý outfit z mých nejmilejších kusů, v noci ani ráno se ke mně nedostavila ta správná inspirace.. doufám, že to nevadí. 
A musím se vám svěřit, v říjnu mi začínají přípravné kurzy, to znamená každou sobotu celý den strávený v Praze. A pokud mě hodiny nevysílí natolik, abych nebyla schopna bezprostředně po nich jít okouknout obchody, moje peněženka se má na co těšit. Hezký den!

pozn. nemůžu si pomoct, ale celý den přemýšlím  (mimo jiné) nad tím, kdo takhle podobně nosil tmavěmodré sako se zlatými knoflíky k červené.. sakra.

Sunday, September 11, 2011

Plesové šaty přímo pro mě. Prom Dress.


style.com

 Co kromě přetrhaných nervů, těžkých knížek, popsaných sešitů, čokolád Milka, vyplněných přihlášek, přošvihlých přihášek, stovek poslání některých neštastníků do oněch částí, které  mají nepatrnou, přesto důležitou zmínku v předmětu nazývaném biologie? Hm. Přece maturitní ples. I když ten můj je v ohrožení, z důvodu možného vzájemného pokousání ze strany mých tolerantních, milých a mírumilovných spolužáků, jejichž podmínkou k štastnému životu se zdá být prosazení jejich vlastního názoru, co se týče velmi zásadní informace, a sice barvy kusu látky, na niž se jistojistě mají v plánu celý život dívat, zahlceni vzpomínky, pýchou a zadostiučením. 

Pro mě maturitní ples znamená jen jedno (nebavme se o alkoholu), a to.. výběr plesových šatů, oněch zásadních šatů, jejichž podobu mám promyšlenou od té doby, co jsem se dozvěděla, že i já vlastně budu skládat tu kultovní zkoušku dospělosti. Nutno uznat, že jejich vysněná podoba se v průběhu věků měnila spolu s mou osobností, povahou, proporcemi, náladou. 

V období kdy můj šatník se rovnal pánskému šatníku, vysněnou garderobou byly dlouhé šaty s dlouhými rukávy, samozřejmě černé, v období "čím šílenější, tím lepší" byla tím vysněným kusem ta nejextravagantnější róba od McQueena.

A dnes? Račte se podívat na mou inspiraci, kterou jsem našla u pánů Oscara de La Renty, Valentina, Jasona Wu, Elie Saab (pána netuším, jak skloňovat) atd. Pro lepší přehled o mém aktuálním rozpoložení, jsem u svých favoritů umístila srdíčka. A kam byste svá srdce daly vy? 

Saturday, September 10, 2011

Party Outfit

ZARA jumper / HM skirt / ASOS shoes

Trochu by to zavánělo nudou, dávat sem jen každodenní oufity do školy. A proto u příležitosti velké rodinné oslavy a následné party vám ukáži také oufit lehce jiného druhu. Doslova miluji příležitosti k nošení podpatků (což je bohužel párkrát v roce..).. já vím, mohla bych je nosit stále.. ale.. ale. Tyhle lodičky se na blogu už myslím objevily.. Nejspíš k celkovému vzezření ladily spíše černé, ale tyhle byly při ruce a navíc jiné černé v záloze nemám (což ještě dnes hodlám napravit.. pozn. ať žije Asos..) 

A co mám kromě bot? Asi stěžejní kus podzimního šatníku, zlatý svetr a černou sukni, mimo jiné, jediná sukně, která sedí. Nevím proč, ale nejsem sukňový typ. A příště? Je dvanáct, nechce se mi přemýšlet. Dobrou noc.

Friday, September 9, 2011

I need a bag from her.
ZARA cardigan / ZARA belt / HM shirt / Topshop shorts

Outfit trochu inspirovaný Sofií Coppolou. O třídu lepší by byl s touhle kráskou.

Thursday, September 8, 2011

Život je v detailech..Prozatím finální úprava pokoje. V neděli jsem si pořídila psací stůl a židli. Původně jsem chtěla toaletní stolek se zrcadlem, ale nakonec jsem se rozhodla pro ten nejjednodušší bílý stůl, aby jsem trochu shodila tu romantickou atmosféru, kterou tam dominantně navozovala bílá komoda a lampa. Židli jsem nechtěla klasickou otáčivou pracovní, zvolila jsem si ultra jednoduchou plastovou židlo, která dobře ladí s romantickou lampičkou, jejíž noha je také z plastu. Všimněte si rámečku a fotky. Trochu syrový motiv, ale baví mě. Co tomu říkáte vy?:)

pozn. ani nevím, jak mám všem poděkovat za tak super milé komentáře v posledních dnech, mám z toho hroozně moc velkou radost. Díky. Hezký večer.

Black and White.Berhska jacket / Zara tee /  Hm trousers / Topshop shoes

Ještě jednou se podívejte sem. Jaká kombinace je letos nejlepší? Přece černý spodek a bílý vršek.


Wednesday, September 7, 2011

Bershka shoes, jacket / Pull&Bear bag (já vím.. pořádný zívanec.. ale prostě lepší aktovku do školy, aby člověk pohledal..) / HM tee / Zara jeans

Jen jedna skromná rychlovka. Po sérii lehce romantických outfitů, jeden trochu (ehm..trochu) drsnější. Nutně už jsem musela provětrat moje nové rifle. Aby vynikla jejich netradiční výraznější modrá barva, vzala jsem si k nim jednoduché červené tričko. (Není nad jednoduchá trička, jejichž cena se marně snaží vyšplhat na hranici tří set korun, ale zůstává jen na 250.) A obávám se, že včera jsem měla poslední outfit s holýma nohama. Jojo, podzim klepe.. spíš pořádně mydlí do vrat. Hezký den!

Tuesday, September 6, 2011

Slečna Maturantka

HM blazer / Topshop top / old Only shorts / Pull&Bear handbag / berhska shoes

Máte představu v kolik hodin byly tyto fotky pořízené? V půl sedmé ráno. Ano. Sláva nultým hodinám. 

Jak už také víte, v tomto školním roce budu maturovat.. Řekla jsem si, že ten pravý čas si pořádit pěkné sako. Nechtěla jsem však klasické černé nebo aktuálně oblíbené boyfriend saka, ale pěkné projmuté ženské sako. Ale v žádném případě jsem nechtěla nudné! A toto.. jako jsem neskutečně nadšena šátkem (viz min. předmin. post), tak asi stokrát více jsem unešena právě tímto sakem. S ním se každý outfit ocitne v jiné dimenzi.. opět- jeden z těch vzácných kusů.

Haha, a také se musim přiznat, cítila jsem se v něm hrozně chytře. Vím, fakt divný pocit.. No.. při opakování učiva LOGIKY během ZSV se ten pocit trochu vytratil.. No, čert to vem. 

Hezký večer.

Monday, September 5, 2011

Underwear/ HM underwear /

Když jsem hezky oblečená i pod oblečením, hned se cítím sebejistěji. A s tímhle prádlem..


Sunday, September 4, 2011

Celá v černém

HM skirt / HM top / Bershka shoes / Pull&Bear bag / HM scarf (pozn. už dlouho jsem nebyla ták unešená pouhým doplňkem)

Dnešní outfit je ultra jednoduchý. Sukně, top, baleríny. Vše v černém. Už dlouho jsem nebyla celá v černém. Bývaly doby, kdy jsem z černé nevylezla. Návrat jsem si ale užila. Dostatečně. Jinak musíte mě omluvit za moje vzevření, fotky jsou pořízené v devět hodin ráno, před mým odjezdem do Ikey, ale dnes jsem se dostala do postele až v půl šesté ráno, takže.. no. Hezký večer.