Monday, October 31, 2011

Saturdayph. by Julie (děkujuu)

Sobota byla vážně supr. Nechce se mi rozepisovat, co jsem dělala a nedělala (jen to, že jsem ji strávila v Praze), budete mi prostě muset věřit. Sobotní večer byl.. vlastně ani nevím, jaké mu mám přiřadit přídavné jméno. Možná zajímavý, to bude to pravé.. nebo přinejmenším to dosti vysvětluje. Klasicky se pak protáhl do nedělního rána. A možná díky té hodině navíc jsem si odnesla jedno ponaučení. Příště ne. 
Hezký den.

Friday, October 28, 2011

Indian Time


Zara jeans / Zara jumper / HM fur / 

Světe div se, já jsem vydržela celý den na podpatkách. Bez jediné fyzické a psychické újmy. Teda, ono to má hlavně co dělat s mým rozumným dospěním k tomu, že s 15 cm nikdy ve městě kamarádka nebudu. A i když jsem na sobě měla asi to nejméně sexy oblečení, kvůli pár centimetrům jsem se cítila neobyčejně žensky (haha, záslužný objev..) Další objev je, že stále více a více se cítím dobře v hnědé. A to jsem si tak do svých sedmnácti myslela, že je to barva pro ženy nad 50 let (nekamenujte mě za tenhle neduchaplný názor.. :-D) Další neméně důležitý bod dnešního outfitu je určitě kožešina. Myslím, že celkově tomu všemu to dodalo takový punc originality, stylu.. (nehledě na to, že kdyby ta kabelka byla Chanel, sebevědomě bych si řekla.."kam se hrabe Rumi".. ironie..) A poslední věc, ke které se bez mučení přiznávám. Tu tvářenku jsem si narychlo dávala v běhu po schodech bez zrcátka. Uvědomila jsem si, jak asi vypadám po slovech mého bratříka "..vypadáš jako Apačka..". Hezký den.

...

A moc děkuji za milé komentáře. Opravdu hrozně moc. Jste hvězdy! 

Thursday, October 27, 2011Bloguji už přes rok a půl. Bloguji především pro sebe. Celých 90% prezentování sebe sama, počítaje i "reálné" působení, připadá právě prezentování se na blogu. Možná to je i důvod občasného střídání se neaktivního období zde a období neustálé smršti článků, fotek.. Ale vždy jsem to brala s určitým nadhledem (lépe řečeno s odstupem..), nemám potřebu se zpovídat komukoli, proč přes dva týdny nepostnu ani písmeno. A myslím, že i počet čtenářů nemá tendence tolik stoupat, a proto ten "potřebný" nadhled jentak nezmizí :-)
Nicméně, poprvé bych chtěla vám, kdo někdy zabrousíte na toto místo, dát trochu prostoru k vyjádření :-) Jaký je váš názor na rockdress? Nebo co byste zde uvítali ve větší či menší míře? Jakýkoli názor, připomínku, cokoli, co vás napadne, napište. Děkuju.

Wednesday, October 26, 2011

Something More


HM coat / HM tee / Zara jeans / Mango bag / Topshop shoes


Přikádám ještě pár fotek z pondělního odpoledne, když už bylo na svetr i na kožešinku teplo. Doufám, že pokud bude hezké počasí i v naší akutálně deštěm smáčené republice, a pokud také budou moji osobní fotografové přítomni, posty budou nadále přibývat. Hezký den.

ENG
A few more photos from Monday afternoon. Surprisingly, it was so sunny. I didn''t expect such a nice weather at all. Hope it will be in place, too. Have a nice day anyway.

Tuesday, October 25, 2011

Animals have attacked my wardrobeCZ
Vzpomínáte, jak jsem se vám včera svěřila se svým splněným (co se týká oblečení) snem? Tak tady je. Pravý (umělý) nefalšovaný zimní leopardí kožich. Konečně jsem sehnala takový, který vyhovoal všem zadaným kritériím. Ono je vážně těžké takový nalézt, neboť když nemá tu správnou délku, barvu, střih, zapínání, límec atd, je hranice mezi tím vypadat supr stylově a lá Rumi, a supr nevkusně a lá lehká děva z Ruska opravdu hodně tenká. Mně se, doufám, podařilo alespoň přiblížit té první možnosti. Až udeří mrazy, budete to moci posoudit. 

ENG
Yesterday I finally purchased my dreamy faux fur leopard coat during my trip to Germany. It suits me perfectly, I love the shape, colour, just everything. It's the first time I'm really looking forward to winter. No doubts, I had been searching the perfect one for such a long time, before I saw this. My personal animal, it makes me up the real one. Hope you like it.

Adele.


Už jsme měly dost německých radiových stanic. Po cestě zpátky jsme si musely něco koupit. Respektive musela jsem nalézt něco, co by se mně a zároveň mojí mamče líbilo. Už ani nepamatuju, kdy jsem naposledy držela v ruce nové CD. 


Monday, October 24, 2011

Zima se nedostavila.

HM coat / Zara Jeans / Mango Bag / Topshop shoes / HM fur

Dnes je památečný den. Po třech letech usilovného pátrání jsem ho našla. Byla to láska na první pohled. A ne, nemluvim o žádném frajerovi. Počkejte do zítra.

Výlet do Drážďan se povedl. Hlavně kvůli počasí! Fotky, které vidíte, jsou pořízené brzy ráno, byla ještě zima, proto ten kožíšek, výborně zahřeje. Outfit je spíše takový výletnický, počítala jsem s pravou drážďanskou zimou a větrem, proto obyčejné rifle a oxfordky. Ale fotek mám paradoxně hodně, možná zítra s odtajněním mého nového společníka, připojím pár dalších. Přeji hezký den!

Sunday, October 23, 2011

Vybavena.

Výsledek návštěvy našich západních sousedů. Celkový čas této návštěvy? Hodina. Z toho tři čtvrtě hodiny strávené v obchodním domě s nábytkem. Já si to pořád říkám, že lépe si vyberu tam, kde je hodně, ale opravdu hodně omezené množství potenciálních úlovků.

1. Pohodlné nohy prodlužující kotníčkové šněrovačky. Jupí.
Maximálně teplý černý jednoduchý svetr z háemka.
2. Chtěla jsem alespoň o dva odstíny tmavší tvářenku. S Maybelline jsem spokojená už dlouho.
4. Cena? 1.95 eur. Už ho mám na nehtech a je skvělý.
5. Konečně! Konečně jsem našla ten správný tvar brýlí. 9 eur.
6. Kožešina z háem. Zateplení krku k nezaplacení.
7. Strašně dlouho jsem sháněla takovéto jednoduché tričko z bílým břichem a barevnými 3/4 rukávy, jsem neskonale štastná. 

Zítra mě navíc čeká o trochu delší výlet do Německa, a sice do Drážďan. Když si vezmu velkou kabelku, možná i spácháme několik fotek. Hezký den!

Monday, October 17, 2011

Co chybí, co přebývá.Zjištění v oblasti mého šatníku.

1. Celý život nemám ráda červenou. Aktuální situace? Stálé a stálé pořizování si šatů, svetrů, topů a pyžam již zmíněné barvy. Přirostla mi k srdci.
2. Odklon od zaběhnuté uniformy rifle-tričko. V podstatě nesundavám černé punčochy. 
3. Souvisí to i s nulovým zájmem o barevný, strakatý či jinak než černě nebo modře zabarvený spodek. (Nepočítám spodky od mých červených šatů a mé milované květované sukně)
4. Nezájem o barvy se rozšířil i na kabelky. 
5. Sportovní boty? Je to nutné?
6. Prsteny? Náramky? Řetízky? Mašličky? Čelenky? Je to nutné?


Plán.

1. Šedý svetr.
2. Maturitní šaty.
3. Nohy prodlužující pohodlné boty.
4. Kvalitní kožené jezdecké kozačky pod kolena.
5. Zelené šaty.

Sunday, October 16, 2011

Autumn Leopard


HM shirt / shorts / scarf/ Mango bag

Dnes úplně jednoduše. Základní kousky doplněné mojí novou šálou. Líbí se mi, jak ladí s podzimní krajinou, snad i proto trochu větší nálož fotek. Sakra, a zase nevím, co jsem chtěla říct. Já snad začnu chodit s notýskem. Kdyžtak později. Zatím přeji hezký den!

Saturday, October 15, 2011

My Legendary blazerZara Blazer / HM dress / bershka shoes

Po dlouhé, opravdu dlouhé době, jsem se rozhodla trochu vyvětrat toto černé, obyčejné sako. Hádám,  že jsem si ho koupila před třemi čtyřmi lety. Tehdy začínala éra boyfriend sak a lá Kate Moss, musela jsem ho tedy mít. Pamatuju si, jak jsem si to v mých 14 nakráčela do školy, mající na sobě toto sako, pánské rockové tričko od Dieselu (které mimochodem pořád mám), černé kratasy a červené conversky, samozřejmě vše doplněné mojí, v té době, nejoblíbenější fialovou taškou z háemka. Cítila jsem se náramně, aspoň zpočátku. Asi vám nemusím řikat, že mě stíhaly pohledy vrstevnic (jejichž vysněným modelem byly džíny a mikina Paul Frank) na každém kroku. Pak jsem si ho vzala ještě tak dvakrát třikrát a od té doby leží ve skříni.. vlastně až do včera leželo. Vzala jsem si ho jako dospělá, o čtyři roky rozumnější, vyvinutější.. A pohledy tam byly stále. Nevím, jestli bylo moc to sako,  červené minišaty, či nějaká anomálie týkající se mě, haha, nevím.. ale jedno ponaučení z toho dne jsem si vzala, a sice, před focením se příště nenacpat (respektive necpat se, když máte šaty na tělo.. :-D)
Hezký den!

Friday, October 14, 2011

Říjen
Bershka jacket / HM jumper / Zara jeans / Mango bag / Humanic shoes

Já tak nemám ráda tu ranní zimu. Brr. Jsem dost zimomřivý typ, hned fialovým,  rty mám jako mrtvola a rukama bych mohla chladit pepsicoly. Nejhorší, že mě takto budete vídat až asi do března (?). 
Vždycky vám sem chci tolik toho napsat, tolika se svěřit, ale pokaždý zapomenu, co jsem to vlastně chtěla napsat, proto ta stručnost. Prozatím hezký den.

Monday, October 10, 2011

Waiting
Co by udělala správná blogerka, kdyby celkem čtyřikrát během týdne stála jako tvrdé Y na to samém místě a čekala na určitou osobu, která si ne a ne pospíšit? Odpověď viz výše.

Sunday, October 9, 2011

Jane Birkin

Jedna z mých nej inspirací. 

pozn. poslední fotku jsem objevila dnes. Zaměřte se na ten top.. co vám připomíná?

Saturday, October 8, 2011

One Optimistic Post Please
HM top / HM shorts / Bershka shoes / ? clutch ?

Myslím, že se mi podařilo zabít toho selského ducha. Černý spodek a nové černé psaníčko (od rodičů) to jistily. Navíc, vidíte ty kraťasy? Úlovek ze slev. Sice takových mám hodně, ale pozor, žádné nedělají takový zadek. Věřte, nikdy si nechválim části těla, ale tohleto! Mám v nich tendenci chodit jako kachna. Takže šup z vintage levisek a shánějte ty se sexy zadkem. 

pozn. na fotkách to není vidět. 

Friday, October 7, 2011

Bargain. I hope..
Včerejší koupě v háemku. Letní slevy. Od příchodu jsem se na sebe smály. U pokladny jsem to bez zkoušení popadla, ehm, 150 Kč. Sice jsem ze začátku přemlouvala samu sebe, že toto opravdu ne (pochopte, look a lá nakynutá selka neletí), teď před zrcadlem tomu říkám opravdu ano. Navíc, uvědomme si, jsem stále v rozvoji, zkusit se má vše. A co víc, na věšáku jich bylo dalších padesát, což snižuje pravděpodobnost, že nějaká kolegyně tento skvost bude mít také ve skříni.

pozn. toto je malý sneak peak. 

Thursday, October 6, 2011

Je ne sais pas

Mango dress / Bershka jacket / Mango bag / Bershka shoes 

V poslední době mám pocit, že moje hlava, od přírody větších rozměrů, se mi neustále, nezadržitelně zvětšuje, nemá daleko k puknutí. Mám chuť hodit maturitu za hlavu a odjet na Island dojit krávy a pěstovat bylinky. To nečtěte.

Trochu učebnicový outfit, hlavně co se týká barevného spektra, pro zimní typy. Ostrá malinová růžová a černá, samozřejmě. Mnohem lepší než béžové, pískové, velbloudí, jaké to ještě, barvy.. (vlastně.. i když..)  Dnes jsem k těmto šatům připojila ještě opasek, cítím se tak v tom lépe. Bez něj si připadám taková, já ani nevím, moc spořádaná, moc upravená.. Co vy na to?