Friday, January 27, 2012

SPRING 2012

.. aneb co mě bavit bude a naopak.

  • Sportovní look. Ne, rozhodně ne pro mě. Nemám ráda cokoli sportovního, nejen proto, že tomuto trendu holduje 85 % holek  v Česku, i když o tom vlastně nevědí. Zůstávám věrna maximálně jednoduchým bílým a černým tričkům. Letos na jaře ideálně do véčka. 
  • Zkrácený top . Ano ano ano. Nevím sice, jak to bude fungovat v praxi (ach ty pohledy ve škole), ale rozhodně to zkusím. Obyčejný černý se silnýma ramínkama, nebo s retro vzorem.
  • Bílá barva. Nemám ráda bílé spodky, ale myslím, že nadešel čas si konečně pořídit bílé sako. Nejlépe lehce asymtrické.
  • The Great Gatsby. Samotný trend mě nadchnul, miluju inspirace knížkou/ filmem. V takovém duchu budou i mé maturitní šaty.
  • Inspirace ocenánem. Ne. I když psaníčko ve tvaru mušle.. 
  • Pyžama. Top, ve kterém se v poslední době objevuje Rumi Neely, ten připomínající pánský vršek od pyžama, je za poslední dobu jediná věc, jenž se mi u ní absolutně nelíbí.
  • Pastelové barvy. Jedině na doplňcích. Ale růžové šaty by také nebyly k zahození.

Koláž je složena z kousků, které budou tohle jaro pro mě zásadní. I když.. nikdy nevím, s jakou náladou se příští den probudím, ani to, zda věci, co se mi líbí teď, se mi budou líbit i za týden. Stále však platí, že teď mám období bez romantických svršků, šatů, čehokoli jiného, spíše dávám přednost větším jednoduchým topům, černým botám (co nevidět proběhne změna stráží - černá nahrazena pastelovou růžovou), jednoduchým střihům, šedé a nově také sukním, nejinak jednoduchého střihu.  

A co vy a vaše jarní plány ? Wednesday, January 25, 2012

Kabátek
ZARA COAT / ZARA JEANS / ZARA TEE / MANGO BAG

Nepřeháním, když řeknu, že tento kabátek je asi můj nejlepší úlovek ze slev vůbec. Zamilovala jsem si ho už před Vánoci, ale přece jen,  zimních vršků jsem už měla dostatek. Ale když jsem ho před týdnem v Zaře opět spatřila, navíc zlevněný z 3900 na 1500, nebylo o čem mluvit. Líbí se mi jeho jednoduchost, hravost, ke všemu krásně zahřeje.. 


Sunday, January 22, 2012

No. 21 pre-fall 2012Alessandro Dell'Acqua a jeho dokonalá kolekce pro značku No. 21, pre-fall 2012.

Žádná jiná ve mně nezanechala tak silný dojem. Tolik inspirace v jedné kolekci pro nadcházející období. Líbí se mi barvy, materiály i celkový styl. Mám ráda ženskost, ale přitom neokázalost a jednoduchost. Také se zaměřte na boty, jsou krásné, ženské, jemné , elegantní. Líbí se mi hlavně proto, jak kontrastují se současnými trendy bot, což jsou černé mohutné platformy, pánské loafers, creepers. Jsem nadšená !


facebook

Friday, January 20, 2012

Páteční radosti


Obklopujte se věcmi, které vám činí radost i jen při letmém pohledu na ně. Potřebovala jsem obyčejnou kabelku, velikosti "mobil a peněženka", nejlépe černou, jednoduchou. Ze Zary jsem odešla s tímto chlupatým pytlíčkem. I když si nejsem úplně jistá, co s ním budu v létě dělat, věřte, že pohled na něj stojí za  to. 

....Sunday, January 15, 2012

Nedělní high waist post


HM tee / TOPSHOP shorts / Pimkie shoes / Mango bag

Přiznávám, zpočatku jsem si nebyla úplně jistá, zda tento outfit není až moc, řekneme, nekonvenčí pro české prostředí. Ale odvahu vyjít v něm mi dávaly slečny z celého světa, jejichž oufity s těmito šortkami mají důležité místo v mé složce "inspirace". Navíc tyhle jsem sehnala v tophsopu ve slevách, poslední v mojí velikosti, za 450 Kč.


pozn. po zjištění .. jsem si punčochy upravila.

Thursday, January 12, 2012

Leopard
Faux Fur Coat ??? / Zara jeans / Mango bag / Bershka flats


Jeden z mých módních snů. Onen leopardí kožíšek a černé baleríny. Do téhle kombinace jsem se zamilovala, když jsem na jednom nejmenovaném blogu viděla momentku rozesmátých Francouzek.

...Wednesday, January 11, 2012

Red SkirtZARA tee / HM skirt / Mango bag / DKNY watch / Pimkie shoes


Malá poznámka pro začátek, připomínám, ač nemám na fotkách kabát, věřte, že kabát jsem měla , během focení jsem neumrzla (všimněte si prosím krajiny zalité sluncem) a po skončení jsem kabát opětovně nandala.

Během pár týdnů se událo toliko změn. Znovuobejvená záliba v nošení sukní, naprosto neočekávané vzplanutí k ničení si nohou v podpatcích, současně konec (na jak dlouho ?) užívání si outfitů s romantickými prvky.. Milé čtenářky, toť jen výčet oněch módních převratů.

Nevím, co se stalo. Opravdu to netuším, ale nějakým záhadným způsobem jsem vzala na milost tento typ sukní. V minulosti jsem si v něm připadala , řekněmě, mírně useknutá, nakynutá, široká, neforemná. (Další adjektiva spojená s opravdu .. blbým.. pocitem netřeba psát). Teď mám pocit, že k mým zoufalým dvoum (!) kusům aktuálně vévodících mému šatníku musí přibýt další. Tuto červenou jsem sehnala ve slevách v dětském háemku. Sice moc dobře nechápu ono číslování (toto je 134), ale sedí mi (možná jen můj dojem) výborně. S mým oblíbeným béžovým oversized tričkem. Nemám sice v lásce doplňky, nicméně hodinky mám ráda. Zvlášt ty s láskou vybírané rodiči.

Hezký den !


FACEBOOK, FORMSPRING


Monday, January 2, 2012

Tik Tak


Procházela jsem se Palladiem, už jsem ani nevěděla kam jít, až když jsem dopila ve Starbucksu capuccino, zrak mi spočinul na mnou dosti opomíjený obchod Pimkie. Aspoň tam nahlédnu, říkala jsem si v duchu, přesvědčená, že tam  nestrávím víc jak 20 sekund. Nakonec se z 20 sekund doplněných předpokládaným nenadšeným výrazem, vyklubaly tři minuty doplněné totálně štastným výrazem. Našla jsem tam ony boty, jejichž tvar jsem sháněla tak dlouho, už v Asosu jsem na podobný koukala, ale než jsem se dovedla rozhoupat, byly nenávratně pryč. Tyhle jsou ale dokonalé, pohodlné, a cena 749 Kč je více než suprová. Chtěla jsem nějaké černé, přímo ke kotníku, myslím, že se hodí víc ke kratšímu spodku než o trochu delší sahající nad kotníky. Nezkracují tak opticky nohy  a nejsou jako pěst na oko, s černými punčochy vytváří dlouho linii. Navíc užší podpatek rozhodně dodává na ženskosti. Úlovek pro měsíc leden.