Wednesday, February 29, 2012

Hodnocení


Racionální vysvětlení, objektivní zhodnocení situace. To ať provází všechny naše nákupy. I když. Ukážu vám příklad přesně toho, jak se (ne)má nakupovat. Slečny, začneme. Kvalita nad kvantitou. Amen. Heslo rozumných dam. Když o tom tak přemýšlím, je to spíše univerzální heslo. Teď jsem tedy nemusela přemýšlet, ale přece jen, v rámci sciového výcviku. Jsem přesvědčená, že toto moudro mi zkrátka musí bdít kdesi v podvědomí. Bohu (žel /dík) zcela nezbedně zaspalo. Ze zvědavosti jsem zamířila do ústeckého Pimkie, co kdyby čistě náhodou tam na mě čekal opět nějaký ten dokonalosti se blížící a peněženku nezruinující pár bot. Výsledek můžete prosím vidět na prvé fotce. Opravdu byste za sebou nechali perfektně vykrojené balerínky za neuvěřitelných 140 Kč ? Nicméně podotýkám a znovu opakuji, jsou natolik pohodlné (zelené jsem již stačila otestovat), že s odstupem tří dní hodnotím jejich koupi jako tu zdařilou. 

Snila jsem , dnem nocí jsem toužila po tom onom senzačním shopperu. Mám ho. (Při pohledu na něj se koutky instinktivně přibližují k uším.) Bylo načase věnovat nemalý odpočinek mé Mango společnici. Nový přítel z Lindexu se jako náhradník osvědčil bravurně. Tento nákup hodnotím jako vskutu výborný, a co víc, založený na racionální podstatě a to té, černých kabelek není nikdy dost.

Není od věci investovat do krásy. Krásko, vítej v Americe. Řadím se k řadě obšastněným uživatelkám micerální vody od Biodermy. Ale také je ze mě nadšený fanoušek čistícího gelu od Avene. 

Máte domnění, ba jste si naprosto vědomi, že jste nějací. A máte jisté zásady, které k té nějakosti patří. Slíbíte si něco. Daří se vám to dodržovat. Můj slib ? Nebudu podléhat mým neřízeným sentimentálním projevům nadšení, které skoro vždy neúnosně vyustívávaly v koupi absolutně nepotřebných, nenositelných věcích. Řekla jsem si, že od jisté doby, si nebudu kupovat takové oblečení, o němž s jistotou vím, že zaujme místo v mém šatníku, avšak málokdy (v tom lepším případě) se dostane na vzduch. Počítaje cokoli romantického, ujetého, nejednoduchého. Ale jeden krok vše změnil. Byl to krok učiněný v Zaře. Ihned jak jsem je uviděla na ramínku, ihned jak jsem se jich dotkla, celý svět jakoby patřil jen jim. Utíkala jsem do kabinky. Nikdy jsem na sobě neměla podobné. V tu chvíli jsem si jasně uvědomovala, že ne-ne, Nelo, tohle není to, co sis plánovala. Ale ty šaty jsou jedna z těch věcí, jenž si obléknete a cítíe se krásné. Která z vás si to o sobě říká, která to o sobě ví ? Jen málokterá. Proto tento nákup nemíním hodnotit jinak (ač je tím nejhorším) než tím nejlepším. 

Saturday, February 18, 2012

SAKO
Mám absolutně nedůležité, naprosto marnivé dilema. Ale stále je to dilema ! A to si žádá rozřešení. Pár návštěv Prahy (nejsem naivní, nedoufám v jednu) teď hodlám věnovat k nalezení onoho pravého bezchybného saka, které co do dokonalosti bude konkurovat mému milovanému tmavě modrému. Hm. Úkol bychom měli. Teď jen malá otázečka, nad níž poslední dny dumám (věřte, že čas k dumání nad tímto problémem je omezený), je následující. ČERNÉ X BÍLÉ ? KLASICKÝ STŘIH X DELŠÍ PŘEDEK ? Pořídila bych si obě, ale vím, že si oblíbím jen jedno a té druhé chuděry si ani nevšimnu. Praktické já říká černé, to módní já říká bílé. To pravé já mlčí. No. 

Friday, February 17, 2012

Bílé šaty v mém šatníku

Můj šatník . Fotky pořízené pro magazín ANNETTE. (určitě se podívejte)


...

Právě vedle mě leží na posteli nová Elle. Jeden z mnoha kladných dojmů - její nebývale dobrá titulka s úžasnou Michelle, ze které přímo srší inspirace na celé jarní období. Hned jak jsem prolistovala stránky s jejím rozhovorem, musela jsem si zkusit svoje nové bílé šaty, má další trofej ze zimních slev. Aktuálně z nich mám přinejmenším stonásobně větší radost. Navíc mi i trochu připomínají bílé šaty, ve kterých hrdě kráčela Kate Moss na vuittonovské přehlídce. 


Thursday, February 16, 2012

ROCKPLES

Ačkoli už je čtvrtek večer, jako bych byla stále nabita dojmy, které ve mně zanechal můj maturitní ples. Už jen fakt, že jsem na sobě měla asi ty nejúžasnější šaty, jaké jsem mohla mít, dělal z tohoto večera večer nezapomenutelný, výjimečný. Svojí červenou nádheru jsem měla od středečního odpoledne pověšenou doma, asi vám nemusím vysvětlovat, proč se stala na zbývající dny mým domácím oděvem. Chvílema jsem si připadala jako Cecilia Tallis, chvílemi jako hollywoodská herečka z 20. let. Tak strašně jsem se těšila na pocit, až si přidržím vlečku, zvednu hlavu, usměju se a směle si za zvuků Valerie od Amy půjdu pro svou šerpu. Tuhle pasáž trochu narušil fakt, že jsem byla nervózní jak pr.. , s prominutím,  a před tím jsem se hojně posilnila "posilnovačema" a malinovým džusem. Sešteno podtrženo, jediné co jsem vnímala byla moje nutná sebeobrana před drobnými, které se hrnuly od stolu s mojí věrnou podporou. Až na pár nepodstatných věcí ( za všechny jmenuju 2 hodiny strávené u kadeřníka a následné domácí smytí výsledku ) se při vzpomínce na tento ples v duchu usměju, neboť lepší jsem si ho ani nepředstavovala.

Friday, February 3, 2012

Dnešek
ZARA jeans / bag / boots / coat / Stradivarius tee

V poslední době jsem si nebývale oblíbila šedou, asi náhrada za to, že horší typ nežli já by se k aktuální mentolové jen těžko hledal.  Nicméně, tohle jaro se hodlám vyřádit, ať už součástí onoho řádění bude jakkákoli barva, neboť při dnešním čekání na autobus v holešovické šedi jsem na zimu v nestřeženém okamžiku málem vycenila zuby. V poslední chvíli jsem si naštěstí uvědomila, že po sciách jsem si sice připadala, praveno slušně, jako neinteligent, ale opravdu nebylo nutné tak ještě vypadat. Když se tak zamyslím, veřte, že po sérii čítající abstraktní, kritické a hlavně kvantitativní zamýšlení, která se v průběhu dnešního velice náročného dne naskytla, je opravdu, promiňte mi tu samochválu, navýsost chválihodné, že se ještě vůbec zamýšlím, ba dokonce, řekla bych , že až dumám, zkrátka toliko věcí jsem vám teď chtěla říct, ale.. 

.. za tuto větu se omlouvám, v příštím outfit postu ji dokončím. 


pozn. opírám se znovu řádně do blogování, mám teď motivace víc než kdy dřív. 

.. a poslední věc. Chci přede všema vyznat lásku mé chlupaté kabeličce.