Thursday, June 28, 2012

Černo-bílé sakoLindex blazer / HM shorts / Bershka top / Lindex bag / Topshop flats / DKNY watch


Za prvé, focení probíhalo ráno, v době, kdy jsem byla ještě schopna ocenit druhou vrstvu na sobě. Nicméně, však dobře víte, jak dlouho předlouho sháním bílé/černé sako. Poslední dny přece jen vyhrávalo bílé sako, ale bohužel nikde to ono skvěle padnoucí nebylo k nalezení. Po zápisu na právech v Brně jsem přesně na 3 min vlítla do Lindexu, slevy tam probíhají v plném proudu. Neobtěžovala jsem se ani zajít do kabinky, navlékla jsem si ho před zrcadlem, spolu s ním čapla svetr a na závěr ještě noční košilku a spěchala k pokladně. Cestou v autobuse jsem začala mít menší pochyby, jestli by to celobílé nebylo bývalo přece jen lepší, ale ne a ne. Mám z něho radost. Hezký den. 


Tuesday, June 19, 2012

LetníHM top / Topshop shorts / P&B bag / Topshop flats

Nesměla jsem si vzít nic černého. Pozítří tu máme léto, pryč s tou proradnou barvou. (Na jak dlouho?).

...

A jinak ? Odpočívám, sluním se (!), dočítám Lolitu, vybírám dovolenou, hledám brigádu. Hezký den !


pozn. na facebooku bonusová fotka.

Sunday, June 17, 2012

Na schodech

ZARA dress / ASOS shoes / Lindex bag


Nemám ráda drobné květinové vzory. Ale tyto šaty miluju.

Nemyslela jsem si, že jsem až tak bílá.

Friday, June 15, 2012

MOSCHINO Resort 2013


Jsem jednoduše nadšená. Barvami, střihy, stylingem, doplňky. Čím trochu méně, tak snad jen botami. Ale i ty v outfitech mají své místo. Jak vám se tato kolekce líbí ? 

Sunday, June 10, 2012

Co se nám líbí.

Elin Kling navrhla kolekci pro Guess. Není to snad ten obchod, kterým tak trochu mnohé blogerky (hovořila bych teď hlavně o těch českých) opovrhují ? Obchod, ve kterém tak rády nakupují české celebrity, obchod nikdy neudávájící zásadní módní trend, nikdy neprodávájící onen kus oblečení, po kterém prahnou všechny virtuální milovníci módy. Upřímně, možná bych měla použít první osobu množného čísla. Avšak neumím si představit lepší způsob proniknutí značky právě do tohoto světa. Zajímalo by mě, jak tento bravurní tah ovlivní mnohé odpůrce Guessu. I když není těžké odhadnout důsledky. Samozřejmě budou nadšení. Já nejspíš také budu nadšená. Je vlastně tak strašně jednoduché ovlivnit náš vkus, to se nám zrovna teď líbí. Stačí nasadit tu správnou tvář, která půjde v čele. Stačí, aby ona tvář řekla, že se jí to líbí. Otázka je, kde pak zůstává ta naše osobnost. To opravdové. Pouze to naše. Teď už nemluvím jen o Guessu. Všeobecně. Snad se necháváme příliš strhnout, příliš ovlivnit. Kdybychom odhlédly od faktu,  že ten a ten kus nosí Elin, Rumi, je od Celine, Acne, co by potom zbylo. Líbil by se nám i potom? A přitom, není těžké se zastavit a zeptat se sebe samé, zda doopravdy se to líbí mně. Úplně bez předsudků, bez toho, že by nás hřál pocit, kdo jednotlivý kus nosí, má, líbí se mu. Vím, že každý se mnou nemusí souhlasit. Vím, že existuje spousta lidí, spousta slečen, co si myslí, že se rozhoduje jen na základě svého stanoviska. Taky bych se k nim ráda zařadila. Ale, když se zamyslím, když oprvadu budu k sobě upřímná, uvidím, že některé názory, které se týkají snad vkusu, oblečení, toho co se mi líbí, jsou určitě zčásti utvořené na základě názoru někoho úplně jiného. Má však cenu se proti tomu stavit ? Říct si, od teď podle sebe ? Odpovězte si.Friday, June 8, 2012

Předávání vysvědčení
ZARA top / HM skirt / ASOS shoes / Lindex bag

Malá poznámka - prosím omluvte můj výraz. Respektive žádný výraz. Věřte, že má své opodstatnění.


Snad poprvé mám na sobě pouzdrovku. Ptáte se, jak je to možné ? No. Stále jsem si říkala, že na ní mám ještě čas. Bránila jsem se jí až do té doby, než jsem uviděla tuto sukni. A předávání vysvědčení ?Mnoho toho říct nemohu, snad jen - dlouho jsme stáli. Přibližně tři minuty dalšího stání mě dělily od toho, abych si bez výčitek dřepla na bobek. Hezký den.


FACEBOOK / FORMSPRING / TUMBLR / SHOPROCKDRESS

Thursday, June 7, 2012

Za mnou.
Ne, nezačnu větou "předposlední přijímačky úspěšně za mnou", pochopte, jsem ráda, že jsou jednoduše za mnou. Neděla jsem si sice iluze, ale no však víte, ten pocit ukrývající se v tom nejniternějším nitru "sakra Nelo, zvládneš to" mi jen přece nedovolí si s neúspěchem podat ruku. Poslední úkol , bohužel ten nejtěžší a kterého jsem se hrozila, připadl na rozhodování. Ale o tom až jindy. Snažím se tady celou dobu naznačit, mám konečně čas a klid! Ach, jaká to úleva. Probdělé noci, svazující pesimistické myšlenky jsou pryč. Dvojnásobný oddech. Před sebou vidím ozářený horizont. Aktuálně (sedím na posteli přímo před ním) v podobě mého šatníku. No. Napadá mě, kde jsou ty sliby "pouze jednobarevné, především nositelné". Spodní prádlo nevyjímaje. Nenapadá mě, jak se duchaplně obhájit. Kytičky, puntíčky nejspíš nevědomě potřebuji k životu. Tedy k jeho zpříjemnění. 

...

Minulý týden. Úkol byl jasný. Přesně stanovený. Sako a černá sukně. Výsledek? Černá sukně v porovnání s uměleckým dílem na třetím obrázku přece jen pokulhává. A tomuto skvostu jsem našla ihned uplatnění. Zítra, předávání maturitního vysvědčení v místní galerii. Jak já se těším. I ona. 


Sunday, June 3, 2012

ASOS tee / HM bag / Zara jeans / Bershka flats


Úplně jednoduše, jak to mám nejraději. Musela jsem si také pořídit nějakou slaměnou tašku po vzoru Pařížanky.

Za změnu prostředí a za fotky vděčím moc a moc Julii.